GospodarkaTechnikaUrządzenia i maszynyWiadomości budowlane

Jaka ładowarka teleskopowa najlepsza?

Obecnie trudno wyobrazić sobie prace budowlane bez nowoczesnej ładowarki teleskopowej. Zainteresowanie tą maszyną wynika oczywiście z ogromu funkcji, jakie może ona spełniać. Przy czym zarówno obrotowe, jak i sztywne ładowarki pochodzą od różnych producentów, a każdy z nich proponuje wiele modeli maszyn. Zatem jaka ładowarka teleskopowa najlepsza?

Popularni producenci ładowarek teleskopowych

Firmy, które decydują się na wynajem ładowarek, mogą wybierać spośród modeli wielu różnych producentów. Jednak duża liczba maszyn i szereg dodatkowych akcesoriów sprawiają, że wybór ten nie jest prosty. Dlatego na początek warto przyjrzeć się ładowarkom teleskopowym popularnych dostawców, czyli:

  • Manitou,
  • Merlo,
  • JCB,
  • Dieci.

Każdy z wyżej wymienionych producentów oferuje zarówno ładowarki obrotowe, jak i sztywne, proponując wiele różnych modeli. Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej maszyny? Najważniejsze parametry to oczywiście udźwig i wysokość podnoszenia.

Ładowarki teleskopowe z dużym udźwigiem

Jeśli zależy Ci na dużym udźwigu, mogą zainteresować Cię na przykład modele ładowarek Manitou MRT 2470 i Merlo ROTO 50.21. Pierwsza charakteryzuje się aż 7-tonowym udźwigiem, a druga 5-tonowym. Imponująca jest również ich wysokość podnoszenia. W przypadku Manitou jest to aż 24 metry, a w przypadku Merlo – 21 metrów.

Z kolei wśród ładowarek sztywnych dużym udźwigiem charakteryzują się na przykład:

  • Manitou MT 1840,
  • JCB 540-170,
  • Merlo Panoramic 40.17.

Każdy z tych modeli wykazuje udźwig na poziomie 4 ton. Wysokość podnoszenia również przyjmuje tutaj optymalną wartość. Wspomniany model Manitou osiąga aż 18 metrów, z kolei JCB i Merlo niewiele mniej, bo 17 metrów wysokości. Ładowarki o takich parametrach – zarówno obrotowe, jak i sztywne –  stwarzają duże możliwości na placu budowy.

Najlepsza ładowarka teleskopowa, czyli jaka?

Duży udźwig i optymalna wysokość podnoszenia ładowarki teleskopowej z pewnością dają szerokie pole do manewru. Jednak zanim zdecydujesz się na taki model maszyny, zastanów się, czy wymaga tego Twoja realizacja budowlana.

Zatem jaka ładowarka teleskopowa najlepsza? Maszyny popularnych producentów to gwarancja wysokiej jakości, ale jeżeli chodzi o udźwig i wysokość podnoszenia, to zawsze należy dopasować parametry do konkretnego przedsięwzięcia. Dlatego pamiętaj, aby wybór urządzenia skonsultować z doświadczoną wypożyczalnią maszyn budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *