Jaki sejf domowy wybrać?

Zastanawiasz się, gdzie skryć swoje kosztowności? Niezależnie od tego, czy to biżuteria, sprzęt elektroniczny lub wartościowe dokumenty – zawsze warto zainwestować w system zabezpieczeń chroniący takie przedmioty przed uszkodzeniem lub kradzieżą. Najlepsze do tego są sejfy. Jaki model wybrać do domu? Przekonaj się!

Jaki sejf domowy wybrać?

Wybierając tego typu rozwiązanie, warto zwrócić uwagę na szereg czynników. Sejfy domowe (https://x47.pl/Sejfy/) to najczęściej solidne stalowe konstrukcje, wytrzymałe na różne oddziaływania mechaniczne, a także wyposażone w stosowne systemy zamykające, ograniczające dostęp osobom postronnym do ich zawartości. Aby jednak mieć pewność, że tak jest, zwróć uwagę, czy dany model ma odpowiednią certyfikację, np. Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.

Bezpieczeństwo to jednak nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę. Liczą się również gabaryty. Produkt więc powinien pasować np. do przygotowanej wnęki, niezależnie od tego, czy będzie to sejf ścienny, czy podłogowy. Zastanów się także nad typem zamknięcia. W sprzedaży znajdują się artykuły wyposażone w różne systemy zamykania, w tym m.in. na kluczyk, z zamkiem elektronicznym (na kod) i szyfrowym. Niektóre modele łączą różne rozwiązania, co utrudnia potencjalnym włamywaczom złamanie zabezpieczeń.

Nie bez znaczenia jest też cena. Proste domowe schowki można nabyć nawet za niecałe 200 złotych. Jeśli jednak interesują Cię np. sejfy ognioodporne – wówczas musisz liczyć się z wyższym wydatkiem. Wynika to ze specyfiki konstrukcji takich modeli, posiadają wzmocnioną i szczelną konstrukcję oraz wysokiej jakości materiały. Gwarantują znacznie większe bezpieczeństwo przechowywanym kosztownościom.

Jakie są rodzaje sejfów domowych?

Systemy te dzieli się według różnych kryteriów. Są więc wyżej wspomniane modele ognioodporne lub standardowe. Częściej jednak rozróżnia się je na podstawie miejsca, gdzie mają zostać umieszczone. Można więc wymienić m.in. sejf:

  • ścienny,
  • podłogowy,
  • meblowy,
  • wolnostojący.

Pierwszy z wymienionych ma zwykle formę regularnego sześcianu z drzwiczkami na froncie. Drugi natomiast jest zdecydowanie bardziej płaski, z klapką otwieraną od góry. Sejfy te można zakamuflować w ścianie lub podłodze domu albo siedziby firmy. Trzeci z wymienionych zwykle posiada systemy mocowania do wnęk szaf lub szuflad i idealnie sprawdzi się w biurach czy gabinetach, a ostatni charakteryzuje się dużą masą, co, wraz z dodatkowym kotwieniem, chroni go przed wyniesieniem. Wybierz sejf odpowiedni Twoim potrzebom! 

Czemu warto kupić sejf ognioodporny?

Stojąc przed wyborem takiego sprzętu, pamiętaj, że kupujesz go nie tylko po to, by chronić kosztowności przed złodziejami. Wytrzymały sejfy ognioodporne powinny posiadać certyfikaty potwierdzające ich ogniotrwałość. Sejf ognioodporny gwarantuje zabezpieczenie zawartości przed ogniem nawet do 1,5 godziny! Postaw więc na takie rozwiązanie, a będziesz spokojniejszy o przechowywaną w domu gotówkę czy biżuterię, nawet jeśli dojdzie do pożaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *