BiznesDomFinanse i ekonomia

Jakie są alternatywy dla sejfów?

Przechowywanie cennych rzeczy w domu lub w firmie wymaga odpowiednich zabezpieczeń. Nie zawsze jednak trzeba inwestować np. w sejf podłogowy. Zarówno w warunkach domowych, jak i w biurze do przechowywania pieniędzy lub dokumentów nada się też metalowa kasetka na klucze, dostępna także w wersji ognioodpornej. Poznaj to rozwiązanie bliżej!

Kasetki na pieniądze i na dokumenty

Tego typu skrytki to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych systemów zabezpieczeń. Kasetki metalowe na dokumenty i pieniądze są znacznie tańsze, ale wciąż gwarantują solidne zabezpieczenie dla przechowywanych w nich przedmiotów. W sprzedaży dostępne są modele klasyczne. To różnej wielkości skrzynki z metalu, zamykane albo na klucz, albo z zamkiem elektronicznym. Nierzadko są one wyposażone w podwójne zamknięcie, co zwiększa bezpieczeństwo ukrytych rzeczy.

Bardziej zaawansowana jest ognioodporna i wodoszczelna kasetka metalowa na pieniądze i inne cenne przedmioty. Skrytki tej klasy gwarantują najwyższą ochronę w swojej kategorii. Choć trzeba za nie zapłacić nieco więcej, to dają poczucie większego bezpieczeństwa gotówki czy np. dokumentów firmowych.

Warto dodać, że tego typu sprzęt ma również „mobilny” wariant. W sprzedaży są bowiem kasetki podróżne. To mniejsze akcesoria, które idealnie nadają się do przechowywania cennych przedmiotów, zabieranych zarówno podczas biznesowych, jak i turystycznych wyjazdów. Niewielkie gabaryty sprawiają, że mieszczą się bez problemu w bagażu podręcznym, a szyfrowe zamki pozwalają skutecznie zabezpieczyć pieniądze, biżuterię lub niewielkie urządzenia elektroniczne przed kradzieżą.

Sejf czy kasetka na pieniądze?

Co do zasady – kasetka i np. ognioodporny sejf podłogowy mają do spełnienia podobne zadania. Za pierwszym rozwiązaniem przemawia często niższa cena oraz mobilność – wyposażona w rączkę, jest łatwa do przeniesienia, przykładowo – ze sklepu do domu. Zresztą ją również można ukryć w szufladzie, podłodze lub ścianie.

Jeśli jednak liczy się klasa zabezpieczenia, to zwykły domowy sejf na klucze gwarantuje najwyższą ochronę ze względu na solidniejszą konstrukcję. Dodatkowo produkty te często wyposażone są w systemy kotwienia, uniemożliwiające wyciągnięcie ich z miejsca zamocowania. Wybór więc zależy od oczekiwanego stopnia ochrony.

Wybierz zabezpieczenie renomowanego producenta

Równie istotny jak to, czy wybrać metalową skrzynkę na pieniądze lub dokumenty, czy solidny domowy, ognioodporny sejf podłogowy, jest zakup sprzętu sprawdzonej firmy. Warto sprawdzić przed nabyciem, czy dany produkt ma odpowiednie atesty poświadczające klasę bezpieczeństwa. Tylko wtedy zyskuje się pewność najwyższej ochrony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *