DomModa i stylSpołeczeństwoWypoczynekZakupy

Łóżko tapicerowane z pojemnikiem – jak wkomponować je do klasycznej sypialni?

Osoby, które cenią ponadczasowe i uniwersalne aranżacje, chętnie decydują się na styl klasyczny. Jest on bardzo wyważony i w dobrym guście, dzięki czemu możemy stworzyć wystrój na lata, który pomimo upływu czasu wciąż prezentuje się modnie i z klasą. Klasyka jest odporna na zmieniające się trendy. Co istotne takie wnętrza wcale nie są nudne, odpowiednie elementy wyposażenia wprowadzają bowiem przytulny klimat, a jednocześnie są bardzo eleganckie i stylowe. Aranżując sypialnię, warto w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w łóżko tapicerowane z pojemnikiem. Czym dokładnie powinny wyróżniać się takie meble i jakie są główne założenia samego stylu?

Styl klasyczny – najważniejsze cechy

Pierwsze aranżacje w tym duchu zaczęły pojawiać się w XVII wieku i nawiązywały do sztuki greckiej i rzymskiej z czasów starożytności. Z tego względu klasyka wielu osobom kojarzy się z pełnymi przepychu pałacami i bogatymi zdobieniami. Współcześnie odchodzi się jednak od królewskiego splendoru na rzecz wysmakowanej elegancji i spokojniejszych dekoracji. Kluczowa jest wysoka jakość mebli oraz innych elementów wyposażenia. To właśnie ona stanowi cechę charakterystyczną stylu klasycznego. Warto zaznaczyć, że taki wystrój zawsze prezentuje się dobrze, niezależnie do wielkości mieszkania. Dodatek nowoczesnych materiałów oraz efektownych mebli typu łóżko 160 x 200 z pojemnikiem sprawi, że wnętrze będzie zachwycać.

W trakcie planowania aranżacji warto trzymać się zasad harmonii. Zarówno kolory, jak i faktury powinny zostać dokładnie przemyślane, sypialnia jest bowiem miejscem, które ma nas uspokajać i ułatwiać odprężenie. Stawiamy na meble symetryczne, najlepiej wykonane z naturalnego drewna. Kolejną kwestią są wysokiej jakości tkaniny, które są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale również wykazują podwyższoną odporność na zabrudzenia. Taki model będzie z pewnością bardzo trwały, co doskonale wpisuje się w założenia stylu klasycznego.

Łóżko tapicerowane w klasycznym stylu – czym się wyróżnia?

Na pierwszy plan w klasycznie urządzonej sypialni wysuwa się sporej wielkości łóżko tapicerowane wyposażone w zagłówek. Warto zaznaczyć, iż wezgłowia nawiązują do zagłówków, które w dawnych czasach były rzeźbione i bogato zdobione. Dziś taki element stanowi nie tylko stylową dekorację, ale również pozwala na wygodne oparcie w trakcie jedzenia, czytania książek czy oglądania filmów. Jeśli chodzi o kolorystykę, klasyczne sypialnie powinny wyróżniać się harmonią i elegancją, dlatego najlepiej postawić na jasne, kremowe odcienie. Doskonale sprawdzi się beż, szarość, brązy oraz złamana biel. Dzięki temu, pomimo masywnego charakteru łóżka, będzie ono wyglądać na optycznie lżejsze, a samo pomieszczenie na rozświetlone.

Osoby, które preferują inną kolorystykę, mogą zdecydować się na pastele, np. błękity czy miętę. Jeśli chodzi o wyraziste barwy typu burgundowy, czerń czy granat, choć są one bardzo eleganckie, lepiej sprawdzą się w formie dodatków. Łóżko w tym odcieniu może bowiem przytłoczyć wnętrze. Aby zachować wspomniane już zasady symetrii, główny mebel powinien znaleźć się w centralnej części pokoju. Zważywszy na fakt, iż to właśnie ten element ma przykuwać uwagę, wybierzmy model obity tkaninami najwyższej jakości. Łóżka do sypialni tapicerowane powinny wyróżniać się prostotą, dlatego bogate zdobienia, mocne przeszycia czy pikowania nie są wskazane.

Co jeszcze warto wiedzieć o klasycznych aranżacjach?

Chcąc podsumować cechy, jakimi powinien wyróżniać się główny mebel, należy wspomnieć o jasnych kolorach, jakościowych materiałach, umiarze i prostocie. Te zasady powinny przyświecać nam nie tylko podczas tworzenia wystroju samej sypialni, lecz także pozostałych pomieszczeń. Jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, najlepiej zdecydować się na model o możliwie największych rozmiarach. W przypadku osób mieszkających w pojedynkę doskonałym wyborem są łóżka 140×200 z pojemnikiem. Dzięki temu wnętrze będzie prezentować się naprawdę królewsko. Tak urządzona sypialnia każdego dnia urzeka swoją elegancją i wyważeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *