Jak zadbać o atrakcyjność punktu gastronomicznego na evencie?

„Przez żołądek do serca” – tak mówi znane powiedzenie, które zazwyczaj odnosi się do zakochanych. Może mieć ono jednak o wiele szerszy wydźwięk. Chociażby taki, że jeśli chcesz pozytywnie wpłynąć na atrakcyjność organizowanego eventu, zadbaj o to, aby pojawiło się na nim dobre jedzenie. Wielu ludzi doceni możliwość posilenia się w przerwie pomiędzy prelekcjami czymś smacznym i pożywnym. Z pełnymi żołądkami będą zaś o wiele lepiej nastawieni do organizatora czy prelegentów, niż gdyby nikt nie zaspokoił ich głodu i sami musieliby martwić się poszukiwaniem miejsca na lunch.

Budowa stoisk gastronomicznych

Jeśli organizowany event ma potrwać dzień lub dwa, warto zapewnić uczestnikom możliwość zjedzenia czegoś ciepłego. W zależności od budżetu posiłek może być wliczony w cenę biletu lub uczestnicy mogą opłacić catering na miejscu. W każdym przypadku niezbędne będzie jednak ustalenie, jak ma wyglądać strefa gastronomiczna. Czasami wystarczą bowiem niewielkie stoliki, przy których uczestnicy podczas networkingu szybko poczęstują się wymyślnymi przekąskami. Innym razem lepiej będzie zapewnić stoły i krzesła jak w restauracji.

Na ostateczny wygląd stoisk z jedzeniem ma wpływ wiele czynników, takich jak: wiek uczestników, długość eventu, budżet wydarzenia i tym podobne. Warto przemyśleć te kwestie odpowiednio wcześniej, aby budowa stoisk nie była załatwiana na ostatnią chwilę. Dobre firmy dostarczające meble eventowe mogą mieć zajęte terminy na wiele miesięcy przed planowanym wydarzeniem.

Czy mobilny bar na wynajem to dobry pomysł?

Skoro mowa o strefie gastronomicznej, warto rozważyć, czy dobrze jest postawić mobilny bar. Wynajem takiego wyposażenia może się sprawdzić lub nie – w zależności od charakteru eventu. Jeśli planujesz zorganizować wydarzenie szkoleniowe, drinki raczej nie będą pasować do jego koncepcji (chyba że uczestnicy będą zdobywać umiejętności barmańskie). Jeśli jednak ma być to wieczorny bankiet, jak najbardziej możesz rozważyć wynajem mebli eventowych, które pozwolą gościom uraczyć się ulubionymi trunkami. Wówczas poza barem trzeba będzie pożyczyć na przykład hokery czy stoliki koktajlowe.

Meble na eventy i atrakcyjne dania – estetyka

Bez względu na to, jakiego typu wyposażenie wybierzesz, zwróć uwagę na estetykę strefy gastronomicznej oraz całego wydarzenia. Zarówno meble na eventy, jak i proponowane dania lub przekąski powinny być dopracowane. Niech dobrze się prezentują, by goście mieli ochotę skorzystać z zaproponowanego cateringu. Musisz pamiętać, że to, co odbieramy zmysłem wzroku, często wpływa na nasze opinie oraz samopoczucie. Strefa z jedzeniem powinna więc nie tylko zapewniać smaczne posiłki, ale również świetnie wyglądać.

Jak zadbać o to wszystko? Warto wcześniej przetestować różne firmy gastronomiczne, a także porozmawiać z usługodawcami, którzy zapewniają wyposażenie na różnego typu wydarzenia. Dzięki temu będziesz miał lepsze obeznanie w tym, czego możesz oczekiwać i co mieści się w Twoim budżecie. Sprawdzisz, czy wygląd proponowanych potraw oraz mebli Ci odpowiada i będziesz miał czas do namysłu.

Jak skorzystać z wynajmu mebli eventowych?

Organizując różnego typu wydarzenia, często możesz mieć do czynienia z sytuacją, w której w wybranym przez Ciebie miejscu brakuje odpowiedniego wyposażenia. W takim wypadku przydaje się wypożyczalnia mebli, która pomoże Ci zaadaptować przestrzeń na konkretny event. W dobrej firmie trafisz na ekspertów, którzy wysłuchają, na czym Ci zależy i doradzą wybór wyposażenia oraz jego optymalne rozstawienie. Decydując się na dobrą firmę, nie będziesz również martwił się montażem stoisk czy innych mebli eventowych.

Aby mieć pewność, że rozmawiasz z profesjonalistami, umów się wcześniej na spotkanie i szczegółowo omów swoją wizję wydarzenia. Sprawdź również portfolio usługodawcy i zrealizowane przez niego projekty. Dowiesz się nie tylko tego, jakie ma doświadczenie, ale również jakiego typu eventy najczęściej obsługuje. Być może któreś z niestandardowych zleceń będzie dla Ciebie inspiracją i punktem wyjścia do stworzenia wyjątkowej strefy gastronomicznej na Twoim wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *