Letnie czytanie – jaką książkę czytać latem?

W tym sezonie nie masz wymówki, by nie mieć czasu na czytanie — czy jesteś w domu, czy gdzieś na oddalonej działce na plaży. Książki można czytać wszędzie – w górach, na plaży czy nad jeziorem. A letnie chwile i czas wakacji sprzyjają czytaniu książek.

Niezależnie od tego, czy masz ochotę na literaturę piękną w domu, czy w drodze do pracy, nieśmiałą przechadzkę po historii małych miasteczkach, w ciekawym, choć okrutnym i dynamicznym wieku XX, na ziemiach Wielkopolskich i Lubuskich, poradnik  o życiu w tropikach, ostrą historię jednego z największych tematów tabu lub dogłębne zagłębienie się w ohydne zbrodnie, które wstrząsnęły ludzkością XIX wieku, tego lata pojawi się tytuł, który z pewnością będzie dokładnie tym, czego szukasz.

Tego lata czeka nas wiele, w tym nowy zbiór książek, które przeniosą Cię daleko, niezależnie od planów wakacyjnych. Najlepsze książki, które pojawią się w ciągu najbliższych kilku miesięcy, rozgrywają się na wybrzeżu Tajlandii, Birmy czy Kolumbi, odizolowanej części Syberii czy w Afryce, a nawet w postapokaliptycznym świecie, wśród innych fascynujących miejsc.

Niektóre z największych hitów sezonu są autorstwa znanych i cenionych już autorów, takich jak Anna Wysocka-Kalkowska czy Krzysztof Kasowski. Inni to satysfakcjonujące wprowadzenie do debiutujących pisarzy, takich jak Micia Mieszkowski czy Marta i Zbyszek Bryś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *