Jaki pierścionek zaręczynowy podarować? Złoty czy srebrny?

Pierścionki zaręczynowe mogą być naprawdę przeróżne. I bardzo dobrze! Bo preferencje kobiet, które je otrzymują także mogą być rozmaite. Wielu panów zastanawia się nad tym, jaką konkretnie biżuterię wybrać. Czy powinna być ona wykonana ze złota, czy może ze srebra? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Niemniej jednak, warto przyjrzeć się zarówno zaletom, jak i wadom poszczególnych kruszców. Dobrze byłoby także brać pod uwagę preferencje swojej partnerki.

Jakie są zalety oraz wady złota i srebra?

Każdy, kto chce zakupić swojej ukochanej pierścionek bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia, powinien postawić raczej na złoto niż na srebro. Kruszec ten jest zdecydowanie odporniejszy na zarysowania, o które niestety nietrudno. Poza tym, złota biżuteria podoba się zdecydowanej większości przedstawicielek płci pięknej. Prezentuje się niezwykle elegancko i z klasą. Co może być więc wadą złotego pierścionka zaręczynowego? Otóż jego wygląd może zwyczajnie kobiecie nie odpowiadać. Wbrew pozorom, nie wszystkie przedstawicielki płci pięknej przepadają bowiem za biżuterią wykonaną ze złota. Niektóre pranie preferują chłodne i bardziej stonowane srebro. Jest ono tańsze od złota, co także może stanowić dla niektórych zaletę. Niestety, jest ono mniej wytrzymałe od złota.

Kieruj się przede wszystkim preferencjami swojej partnerki

Wielu mężczyzn zastanawia się nad tym, jakie pierścionki zaręczynowe kupić. Oczywiście najpierw powinniśmy podjąć decyzję dotyczącą tego, czy lepsze będzie złoto, czy srebro. Zarówno w tej, jak i w innych kwestiach związanych z wyborem biżuterii, powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim preferencje partnerki. Każdej kobiecie może podobać się inny pierścionek zaręczynowy i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Każdy mężczyzna powinien więc postarać się poznać upodobania swojej ukochanej. W zdecydowanej większości przypadków, kobiety chętnie informują swoich wybranków o tym, jaki pierścionek chciałyby otrzymać.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Wybierając pierścionek zaręczynowy, należy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj kruszcu, z którego jest wykonany. Niemal wszystkie zaręczynowe pierścionki ozdobione są jakimiś kamieniami. Mogą być to zarówno cyrkonie, jak i kamienie szlachetne. Przyjęło się, że na zaręczyny ofiarowuje się partnerce pierścień z brylantem. Nie każda przedstawicielka płci pięknej przepada jednak za tym kamieniem. Jeśli nasza ukochana preferuje kolorowe kamienie, możemy obdarować ją chociażby pierścionkiem z ametystem bądź ze szmaragdem. Pamiętajmy także o tym, że biżuteria może zawierać kilka różnych rodzajów kamieni szlachetnych.

Dla zdecydowanej większości panów istotna jest także cena pierścionka zaręczynowego. W pierwszej kolejności należy zrobić wszystko, aby określić swój budżet. Następnie, trzeba będzie przejrzeć kilka albo może i kilkanaście ofert. Warto przejrzeć strony internetowych sklepów jubilerskich, a nie tylko ofertę sklepów stacjonarnych. Zwracajmy uwagę na atrakcyjne promocje, z którymi możemy mieć do czynienia zwłaszcza w okolicy ważnych świąt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *