InneKonkursyOrganizacja imprezPolecamyPolecane wiadomościRodzinaRozrywkaSpołeczeństwoŚwiatWydarzenia

„Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” – akcja charytatywna wspierająca psy ratownicze GOPR

W październiku ruszyła VII edycja akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”. W tym roku mija pięć lat odkąd mamy możliwość wspierania psów ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ratujących nasze zdrowie i życie już od prawie pięciu dekad! W jaki sposób możemy się im odwdzięczyć? Wystarczy, że kupimy za 10 złotych, w sklepie stacjonarnym lub na stronie maxizoo.pl, bransoletkę przyjaźni, a dochód z jej sprzedaży zostanie w całości przekazany Fundacji GOPR. Akcja potrwa do końca roku lub do wyczerpania zapasu bransoletek.

Głównym celem akcji „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” jest zebranie funduszy niezbędnych na edukację psich ratowników GOPR, wspierających akcje goprowców już od ponad 45 lat, na potrzebny sprzęt, a także na włączanie kolejnych czworonogów w szeregi GOPR. Stałe i wszechstronne szkolenie psów ratowniczych jest niezwykle istotne, ponieważ niosą one pomoc poszkodowanym lub zaginionym w różnych terenach, często w bardzo trudnych i wymagających warunkach – w lesie, na lawiniskach czy stromych górskich stokach. Jeden psi ratownik potrafi wykonać, na terenach polawinowych, pracę nawet 5-6 ratowników i jest w stanie odnaleźć i uratować życie człowieka przysypanego kilkoma metrami warstwy śniegu. Dobrze wyszkolony pies ratowniczy zwiększa szansę odnalezienia zaginionego w górach nawet o 70%! A aż 90% akcji poszukiwawczych z udziałem psów ratowniczych kończy się odnalezieniem poszkodowanego.

W jaki sposób działają psy ratownicze GOPR? Na ich niezwykłe umiejętności składają się zarówno instynkt, jak i wielogodzinne ćwiczenia, dzięki którym mogą efektywnie wspierać w pracy ratowników. Oprócz szkoleń sprawnościowych i poszukiwawczych, prowadzonych przez uznanych, polskich i międzynarodowych specjalistów, prowadzone są również aktywności przyzwyczajające psy do latania helikopterem i podróżowania skuterem śnieżnym, ponieważ często są to jedyne sposoby pozwalające ratownikom na dotarcie na miejsce akcji. Aby psi ratownicy GOPR mogli nieść pomoc na najwyższym poziomie, rozwijać swoje umiejętności i utrzymywać formę, szkolenia powinny odbywać się systematycznie, a to wymaga znacznych nakładów finansowych. Psy wymagają również odpowiedniego leczenia, stałej opieki weterynaryjnej i niezbędnych zabiegów. Za to wszystko, przed rozpoczęciem współpracy Fundacji GOPR z Maxi Zoo, musieli płacić samodzielnie opiekunowie psów.

W tym roku, już po raz piąty mamy możliwość wspierania pracy psich bohaterów ratujących zdrowie i życie człowieka. Dołączenie do akcji jest bardzo proste – wystarczy kupić bransoletkę przyjaźni, dostępną w sklepie stacjonarnym lub na stronie maxizoo.pl, a dochód z jej sprzedaży w całości trafi do Fundacji GOPR. Więcej informacji na temat tegorocznej oraz poprzednich akcji dostępnych jest na stronie www.maxizoo.pl/wspolnie-dla-zwierzat/bransoletka/.

– Akcja charytatywna „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” to dla nas ogromne wsparcie, pozwalające zapewnić naszym psom ratowniczym dostęp do niezbędnych szkoleń i profesjonalnego wyposażenia, a także umożliwiające nam dbanie o ich dobrą kondycję i zdrowie również na co dzień, także w przypadku nieprzewidzianych kontuzji. Dzięki temu psy GOPR są zawsze odpowiednio przygotowane, aby ratować ludzkie zdrowie i życie i to bez względu na warunki jakie zastaniemy na miejscu zdarzenia – powiedział Patryk Czermak, Przewodniczący Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR. Dzięki klientom Maxi Zoo, którzy wsparli akcję zwiększyliśmy w ciągu ostatnich czterech lat liczbę psów z 14 do 25! Podczas zeszłorocznej akcji na potrzeby naszych psich ratowników udało się zebrać aż 120 000 złotych – 100 000 złotych ze sprzedaży bransoletek, 20 000 zł dodatkowo przekazało Maxi Zoo. To imponujący wynik, zwłaszcza w tak trudnym czasie jaki przyniosła nam trzecia fala pandemii i związane z nią obostrzenia. Dziękuję wszystkim, którzy już zdecydowali się nas wesprzeć i którzy mają zamiar zrobić to w tym roku. Z całego serca dziękujemy! – dodał Patryk Czermak.

W ciągu poprzednich czterech edycji akcji uzyskane wsparcie pozwoliło GOPR na zrealizowanie wielu ważnych projektów, na przykład:

  • zbudowanie siedmiu nowoczesnych placów treningowych dla psów, wyposażonych w przeszkody i sprzęt treningowy,

  • zbudowanie poligonu gruzowego,

  • zakup specjalistycznych przyczep przeznaczonych do transportu psów ratowniczych,

  • wyposażenie przewodników psów GOPR w specjalistyczny sprzęt – odzież do pracy, latarki do akcji poszukiwawczych,

  • wyposażenie psich ratowników w obroże z lokalizatorami GPS, sprzęt treningowy, taki jak wyrzutnie piłek, przeszkody na placu treningowym, szorki (fachowa nazwa specjalnych szelek dla psa, w których jest on oznaczony poprzez jaskrawe kolory, a ich budowa pozwala na podpięcie smyczy w różnych miejscach tak, aby pies czuł się swobodnie podczas szukania) i obroże do oznaczenia psa,

  • przeprowadzenie ponad 2000 godzin szkoleń, w tym szkoleń zagranicznych, takich jak na przykład szkolenie lawinowe w Austrii.

– Już po raz piąty mamy możliwość wspierania psich ratowników GOPR, w ramach szczególnej dla nas akcji „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt. Jestem dumny, że kolejny rok możemy wspólnie, dzięki wsparciu naszych klientów i pracowników Maxi Zoo, zatroszczyć się o psich bohaterów, którzy dbają na co dzień o nasze bezpieczeństwo. Dzięki środkom z akcji zapewniamy psim ratownikom możliwość uczestniczenia w najlepszych szkoleniach, prowadzonych przez ekspertów oraz poprawiamy ich warunki bytowe sprawiając, że są szczęśliwsze – mówił Wojciech Kamiński, dyrektor zarządzający Maxi Zoo. Bransoletki przyjaźni cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością, a to wyraźny znak, że przybywa również osób chętnych do pomocy, którym nie są obojętne działania GOPR. Przez ostatnie cztery lata udało nam się zebrać ze sprzedaży bransoletek i przekazać Fundacji GOPR łącznie 411 000 złotych, co pozwoliło zrealizować wiele istotnych zadań. Jednak mamy świadomość jak wiele możemy jeszcze zrobić, dlatego tym bardziej zapraszam do przyłączenia się do tegorocznej akcji i wsparcia psów ratowniczych, bez których szanse na ocalenie ludzkiego życia byłyby często znikome. Mam również cichą nadzieję, że w tym roku uda nam się zebrać jeszcze większą kwotę, w końcu miło bić rekordy w tak szczytnym celu – podkreślił Wojciech Kamiński.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć akcję „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” do zakupu wyjątkowych bransoletek przyjaźni w sklepach stacjonarnych Maxi Zoo lub w sklepie online www.maxizoo.pl. W tym roku można kupić bransoletki w dwóch wersjach kolorystycznych – ciemnoczerwonej oraz szaroniebieskiej, cena każdej z nich to 10 złotych, a dochód ze sprzedaży bransoletek jest w całości przekazywany Fundacji GOPR na wsparcie psich ratowników. Na każdej z bransoletek znajduje się znak łapki – jest on symbolem wsparcia tych bohaterskich zwierząt. Bransoletka może być również doskonałym upominkiem dla każdego miłośnika zwierząt.

Dołącz do akcji! Razem możemy więcej – pomoże każda bransoletka!

 

*******

Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2019 roku Maxi Zoo Polska po raz 6 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2020 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt. Aktualnie spółka dysponuje 54 sklepami działającymi w kilkunastu miastach, m.in. w: Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Opolu, Sosnowcu, Białymstoku, Wołominie, Piasecznie, Lublinie, Wrocławiu, Bytomiu, Gdyni, Gdańsku, Swarzędzu, Tychach, Krakowie, Łodzi, Milanówku, Zabrzu, Tarnowie, Kaliszu czy Radomiu, Szczecinie i Zielonej Górze. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W czerwcu ubiegłego roku Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce – PAYBACK. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo, generując rocznie obroty na poziomie 2 mld euro. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 6000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek.

Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP czy Strażą dla Zwierząt to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *