DomHobbyPolecane wiadomościŚwiat zwierząt

Jak często należy spacerować z psem ?

Chodzenie z psem jest bardzo ważną częścią jego fizycznej i codziennej rutyny – utrzymuje silniejsze kości i nie pozwala się nudzić, wykazywać destrukcyjnych zachowań. Chodzenie pozwala mu również oddawać mocz, opróżniać i spotykać się z innymi psami.

Ale jak często należy spacerować z psem ?

Nie ma określonej liczby razy, ponieważ zależy to głównie od rasy, kondycji i zdolności konkretnego psa. W rzeczywistości istnieje wiele czynników, które określają częstotliwość lub liczbę przypadków, w których każdego dnia powinieneś spacerować z psem. To zależy od psa – jest kilka ras, dla których wystarczy jeden dzień dziennie, ale niektóre inne, szczególnie wysokoenergetyczne, wymagają więcej spacerów każdego dnia. Zasadniczo zaleca się, aby chodzić z psem co najmniej 15 minut, min dwa razy dziennie. Chociaż oczywiście dużo lepiej jest skonsultować się z weterynarzem na temat właściwego harmonogramu chodzenia dla swojego psa.

Jak często powinno się wychodzić z psem?

Poniżej wymienione są czynniki, które mogą wpływać na to, ile razy dziennie trzeba iść na spacer z psem:

  • Rasa psa. Niektóre rasy mają mały pęcherz, co może mieć wpływ na częstotliwość.
  • Rozmiar psa. Krótsze i mniejsze spacery są zazwyczaj zalecane dla małych ras.
  • Harmonogram właściciela. Jeśli masz napięty harmonogram pracy, prawdopodobnie możesz spacerować z psem tylko dwa razy dziennie.
  • Psy mające biegunkę. Będzie to wymagało więcej spacerów, aby zapobiec opróżniania w domu.
  • Psy z chorobami. Mogą istnieć zalecenia, aby pozostawać z psem w domu aż do odwołania.
  • Poziom energii psa. Niektóre psy mają wysoki poziom energii, który wymaga więcej spacerów.
  • Dieta psa. Jeśli podasz swojemu psu pokarm o niskiej zawartości pozostałości, oznacza to, że eliminacja może nastąpić tylko raz na dwa dni, więc częste spacery nie są tak konieczne, aby je wyeliminować, ale są związane z ćwiczeniami i oddawaniem moczu.

Dwa główne cele chodzenia z psem to ćwiczenie i towarzysko. Regularne ćwiczenia są ważne dla ogólnego zdrowia psa, a w szczególności, aby nie dopuścić do otyłości i lenistwa.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788379007936″]

Ale głównym celem, o którym powinieneś pamiętać podczas spacerów, jest silne ustalenie w umyśle psa, że ​​TY jesteś liderem „alfa”, a nie psem. Ma to kluczowe znaczenie dla zdrowia psychicznego i stabilności psa!

Aby pies był stabilny psychicznie, jako właściciel musisz zabrać psa na codzienne spacery, aby uwolnić psychiczną i fizyczną energię. Właściwym sposobem chodzenia z psem jest pies idący obok ciebie lub za tobą i nigdy przed tobą. Może wydawać się to małostkowe w ludzkim umyśle, jednak w umyśle psa oznacza to dużo. Kiedy człowiek pozwala psu chodzić z przodu, wysyła sygnały do ​​psa, że ​​prowadzi człowieka. Instynkt mówi psu, że lider idzie pierwszy. Brak ćwiczeń pozwala na nagromadzenie energii psychicznej, która w innym przypadku zostałaby uwolniona podczas właściwego spaceru, a pozwolenie, by pies był liderem w rupie, może powodować wiele problemów behawioralnych u psa , takich jak, ale nie wyłącznie, hiperaktywność, neurotyczne i / lub obsesyjno-kompulsywne zachowania – wszystko to są oznaki psa, który nie jest stabilny psychicznie.

Spacer psa pomaga także zapobiegać infekcjom dróg moczowych, ponieważ pies regularnie oddaje mocz, a zatem bakterie są wypychane z pęcherza moczowego i dróg moczowych. Wpłynie to również na rutynowy zabieg oddawania moczu u psa, jeśli będzie utrzymywany z opóźnieniem przez dłuższy czas. Regularny ruch jelit może być również rozwinięty z częstym chodzeniem na zewnątrz. Pozwala także właścicielowi zobaczyć sygnały o możliwych problemach zdrowotnych, takich jak zmiany koloru, konsystencji, zapachu lub częstotliwości.

Kolejną rzeczą, która sprawia, że ​​spacer psa jest bardzo ważne, jest socjalizacja. Jeśli twój pies ma czas poza domem rano lub po południu spędzając czas na zewnątrz, może spotkać wiele innych psów i zobaczyć mnóstwo ludzi; będzie dobrze uspołeczniony i nie rozwinie się problem lęku i strachu.

Mam nadzieję, że te fakty i uwarunkowania odpowiedzą Ci na pytanie, jak często należy spacerować z psem ?

Poradnik przedstawia informacje dotyczące wyboru rasy, zakupu szczenięcia – jego odchowu i socjalizacji – żywienia, pielęgnacji, profilaktyki i zdrowia naszych podopiecznych. Ten kompleksowy poradnik z pewnością nie tylko każdemu pomoże w podjęciu decyzji o zakupie czy zaadoptowaniu psa, lecz także przeprowadzi go przez kolejne etapy relacji ze zwierzęciem, dzięki konkretnym wskazówkom umożliwiając szczęśliwemu właścicielowi psa uczynienie wszystkiego, by związek ten był jak najlepszy dla obojga

[buybox-widget category=”book” ean=”9788381191074″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *