Esperal Poznań skuteczna metoda leczenia alkoholizmu

Lek Esperal ma za zadanie zmienić nasz stosunek do alkoholu, który wcześniej wydawałam nam się całkowicie niegroźny, a wręcz kojarzył się pozytywnie. Wszywka alkoholowa jest częścią terapii awersyjnej, dzięki której możemy bardzo szybko wyleczyć się z alkoholizmu. Esperal ma również za zadanie wymusić na nas trzeźwość, co z kolei pozwala na kontynuowanie terapii oraz uczęszczanie na spotkania grupowe. Wiele osób dzięki Esperalowi odczuwało mniejszy głód alkoholowy oraz mogło bez przeszkód uczestniczyć w terapii.

Pamiętajmy jednak, że Esperal Poznań działa wyłącznie od 8 do 12 miesięcy. Po tym czasie całkowicie się wchłania, przez co teoretycznie można pić alkohol. Ten czas jest jednak kluczowy w leczeniu alkoholizmu, ponieważ zmniejsza ryzyko cugu alkoholowego u osób uzależnionych, ale również sprawia, że osoba uzależniona jest lepszej kondycji psychicznej i fizycznej, pozwalającej jej na kontynuowanie terapii.

Lek Esperal nie zastąpi nam jednak profesjonalnej terapii, która powinna być wprowadzona zaraz po wszyciu Esperalu pod skórę. Dzięki niej na pewno znajdziemy więcej siły, ale również będziemy w dobrej kondycji fizycznej, ponieważ będzie ona zapobiegała powstaniu głodu alkoholowego.

Wiele osób z zaawansowanym alkoholizmem niestety jest w stanie nawet samodzielnie usunąć wszywkę alkoholową tylko po to, by móc kontynuować swoje negatywne nawyki. Terapia ma na celu zrozumienie naszych obaw i problemów oraz zrozumienie, że alkohol nie jest środkiem do ich wyleczenia.

Terapia jest więc szczególnie ważna u osób uzależnionych. Daje poczucie siły oraz nadzieje na wyleczenie. Warto skorzystać z indywidualnych rozmów z psychologiem oraz z grupy wsparcia, na której wiele osób z podobnym problemem może pomóc wyjść z tzw. dołka oraz poradzić jak można walczyć o swoją przyszłość.

Dlaczego terapia jest niezbędna do walki z alkoholizmem?

Bez odpowiedniego wsparcia alkoholik niestety nie radzi sobie z uzależnieniem. Bardzo ważna jest sama terapia, ponieważ dzięki niej alkoholik rozumie swój problem emocjonalny i stara się go naprawić. Wiele osób bez terapii czuje się samotnie ze swoim uzależnieniem. Psycholog potrafi wyjaśnić wiele spraw oraz sprawić, że znacznie lepiej poradzimy sobie z naszym uzależnieniem. Terapia ma głównie zmienić nasz stosunek do alkoholu oraz wspomóc nasze leczenie. Dzięki niej znacznie łatwiej jest rozwiązać problemy emocjonalne, ale przede wszystkim sprawić, że nie powrócimy do nałogu, ale również wyeliminujemy ryzyko rozpoczęcia kolejnego cugu alkoholowego.

Czy Esperal to ostateczność?

W wielu przypadkach Esperal może okazać się ostatecznością, ale dla wielu osób jest dobrym wspomaganiem terapii. Głód alkoholowy jest bardzo dokuczliwy, dlatego zastosowanie Esperalu może polecić nam lekarz. Sam lek nie daje nam żadnych efektów ubocznych. Sprawia, że znacznie mniej chętnie sięgamy po napoje wyskokowe. Dzięki niemu możemy w znacznym stopniu zmniejszyć chęć sięgnięcia po alkohol lub całkowicie wyeliminować picie alkoholu, zwłaszcza w momencie, kiedy chcemy by nasza terapia powiodła się.

Jedynym sposobem na jej powodzenie jest stosowanie się do zaleceń naszego psychologa oraz utrzymanie trzeźwości. W ten sposób na pewno uda nam się sprawić, by wszywka alkoholowa dała jak największy efekt oraz miała sens. Bez pomocy ze strony psychologa wszywka alkoholowa nie da na pewności, że nie powrócimy do nałogu, z drugiej strony nie trzeba traktować Esperalu jako ostateczności. Esperal może być wszyty w każdym momencie terapii, o ile osoba zainteresowana wie, że faktycznie pozwoli on na lepsze funkcjonowanie i skutecznie odciągnie od napojów wyskokowych. Jako dopełnienie terapii jest zawsze dobrym pomysłem, a co ważne jest bezpieczny, przez co może być stosowany na długo. Warto zgłosić się do odpowiedniej kliniki, która pomoże w jego wszyciu, a także zrobi to fachowo oraz stetylnie.

Esperal jest wszywany tylko za świadoma zgodą osoby, która ma być poddana zabiegowi. Często przed samym zabiegiem zalecany jest detoks alkoholowy, polegający na wypłukaniu resztek toksyn, a także pozwala on na szybkie nawodnienie organizmu. W trakcie tego zabiegu podaje się dwie kroplówki – jedną z glukozą, a drugą z solą fizjologiczną. Dzięki nim nawet po cugu alkoholowym lekarz ma pewność, że jesteśmy w pełni trzeźwi i może przystąpić do zaszycia alkoholowego.

Esperal można usunąć na życzenie klienta, choć zalecane jest na początku odbycie terapii, która pozwoli na zmniejszenie ryzyka wystąpienia cugu alkoholowego. Dzięki niej osoba uzależniona ma większą pewność, że poradzi sobie z powstrzymywaniem się od alkoholu bez potrzeby posiadania Esperalu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *