Jak wybrać materac akrobatyczny?

Materace akrobatyczne są bardzo ważnym sprzętem, który jest niezbędny do wykonywania ćwiczeń akrobatycznych. Decydując się na zakup materaca powinniśmy przeanalizować parę aspektów, dzięki którym wybierzemy materac bezpieczny, komfortowy i trwały. Twoja pewność siebie podczas wykonywania ćwiczeń zależy nie tylko od twoich umiejętności, ale i jakości sprzętów, z jakich korzystasz. Postaw zatem na materac, który sprawi, że skupisz się wyłącznie na treningu, a nie na zastanawianiu się, czy bezpiecznie możesz upaść.

 

Bez względu na to, czy uprawiasz akrobatykę w klubie, czy w domu, bezpieczeństwo jest tak samo ważne. Nie wybieraj pomiędzy materacami „dla profesjonalistów”, a tymi przeznaczonymi „dla amatorów”. Od razu wybieraj najlepszy produkt. Dlatego zanim się zdecydujesz na zakup, to przeanalizuj kilka elementów. Przede wszystkim zwróć uwagę na:

  • Rodzaj materiału, z którego został wykonany materac. Musi być to materiał najwyższej jakości, najlepiej z atestami. Dzięki właściwemu pokryciu materac nie ulegnie porwaniu, zdeformowaniu i będzie miał długą żywotność. Syntetyczna skóra będzie odpowiednia, jest wytrzymała i na pewno będzie odpowiednia do wykonywania treningu w domu. Uważaj tylko, aby nie ćwiczyć na niej w butach, bo wówczas możesz doprowadzić do uszkodzenia. Jeśli ćwiczysz w butach to zdecydowanie postaw na plawil, który jest odporniejszy i wytrzymalszy.
  • Sprawdź, jaki wypełniacz został zastosowany w materacu akrobatycznym przez producenta. Wypełniacz będzie odpowiadał za twardość, elastyczność i odkształcanie się materaca. Dlatego jest ważne, aby wypełnienie też było wysokiej jakości. Zwykła pianka tapicerska to zdecydowanie za mało! Wybierz materac wypełniony pianką poliuretanową wtórnie spienianą, ponieważ tylko ona może wytrzymać duże obciążenia treningowe i nie odkształcić się.
  • Twardość materaca akrobatycznego. Codzienne ćwiczenia gimnastyczne oraz treningi dzieci wymagają wykorzystania miękkiego materaca. Do sztuk walki i treningów, gdzie podłoże musi pozostać stabilne polecamy zakupić materac twardy.
  • Przejrzyj dostępne rozmiary materaca, wybierz ten, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom. Jeśli potrzebujesz dużego materaca, to możesz połączyć kilka materacy w jedną, dużą powierzchnię. Wtedy potrzebny będzie zakup rzep. Możesz wybierać też spośród różnych kształtów materacy: prostokątne, okrągłe…

Zwróć uwagę na grubość materaca. Standardowo producenci wykonują materace o grubości 5 do 10 centymetrów. Jeśli masz miękki materac, to postaw na grubość wynoszącą 10 centymetrów. W przypadku twardego materaca, wystarczy 5 centymetrów grubości.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *