Detoks alkoholowy – na czym polega?

Odtrucie alkoholowe Wrocław, nazywane również detoksem alkoholowym polega na podaniu dwóch kroplówek, z czego jedna składa się z glukozy, a druga z soli fizjologicznej. Dzięki kroplówkom organizm może szybciej oczyścić się z toksyn.

Dlaczego podawana jest glukoza i sól fizjologiczna?

Podczas cugu alkoholowego osoba uzależniona rzadko przyjmuje pokarmy lub robi to z przymusu. Alkohol w całości jest złożony praktycznie z cukru. Poziom glukozy podczas jego spożywania gwałtownie wzrasta, po czym spada, przez co po upiciu się w organizmie jest bardzo niski poziom cukru. Glukoza ma za zadanie wyrównać jego poziom oraz wzmocnić organizm. Sól fizjologiczna z kolei ma za zadanie nawodnić organizm, dzięki czemu zostaną podane niezbędne do prawidłowego funkcjonowania elektrolity. Zmniejsza się drżenie mięśni oraz inne objawy zatrucia alkoholowego, takie jak ból głowy, czy dezorientacja. Sól fizjologiczna podawana w formie kroplówki daje możliwość szybkiego oraz efektywnego nawodnienia. Często to jedyny sposób na podanie elektrolitów, ponieważ podczas zatrucia alkoholowego pojawiają się również nudności oraz wymioty. Obie kroplówki podawane są przez wykwalifikowanego pielęgniarza po wywiadzie z pacjentem. Pozwala to na określenie ilości wcześniej wypitego alkoholu, ale również sprawienie, że podana dawka kroplówek będzie wystarczająca. Podczas podawania kroplówek pielęgniarz sprawdza parametry życiowe pacjenta i w razie silnych dolegliwości podaje również środki przeciwbólowe oraz uspokajające. Detoks alkoholowy może już w godzinę skutecznie poprawić funkcjonowanie organizmu oraz zmniejszyć nieprzyjemne objawy.

Kiedy detoks alkoholowy jest szczególnie wskazany?

Odtruwanie alkoholowe powinno być bezwzględnie przeprowadzone u pacjentów, którzy byli bardzo długo w cugu alkoholowym, mają wszystkie objawy zatrucia alkoholowego oraz chcą poddać się zaszyciu alkoholowemu. Odtrucie organizmu z toksyn oraz resztek alkoholu jest również niezbędne, by osoba uzależniona mogła być poddana specjalistycznej pomocy w ośrodku do spraw uzależnień. Dzięki terapii osoba uzależniona może pozbyć się swojego nałogu, a także lepiej go zrozumieć. Jest to również możliwość poznania osób z podobnymi problemami oraz uzyskania od nich niezbędnego w trakcie leczenia wsparcia. Odtruwanie alkoholowe jest konieczne w przypadku osób uzależnionych od alkoholu, którzy swoje zatrucie alkoholowe leczą kolejnymi dawkami napojów wyskokowych. Dzięki odtruciu nie mają tak silnej potrzeby ponownego szukania alkoholu, a także ze znacznie lepszym samopoczuciem mogą ponownie postarać się o wyleczenie się z nałogu i rozpoczęcie nowego rozdziału w swoim życiu. Detoks alkoholowy może być prowadzony wielokrotnie, aż do momentu, kiedy osoba uzależniona będzie chciała przejść odwyk oraz poddać się zaszyciu alkoholowemu. Wtedy terapia da najpełniejsze efekty i będzie długotrwała, ale również skuteczna, a przede wszystkim pozwoli inaczej spojrzeć na tę używkę.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *