Esperal jako sposób na zachowanie trzeźwości

Wszywka alkoholowa Esperal w Łodzi   jest często stosowanym lekiem, który ma pomóc w zachowaniu trzeźwości oraz w leczeniu alkoholizmu. Wiele osób obawia się jego działania, jednak w wielu przypadkach jest to bardzo skuteczny sposób na powstrzymanie się do picia alkoholu przez dłuższy czas. Osoby uzależnione stosujące taką metodę leczenia odniosło sukces, dlatego Esperal może być dobrym rozwiązaniem przy długotrwałym leczeniu alkoholizmu.

Jak działa lek Esperal?

Lek Esperal hamuje rozkład alkoholu w organizmie, przez co alkohol daje negatywne objawy, które są odczuwalne w większym stopniu niż w momencie, kiedy spożywamy alkohol nie mają wszywki alkoholowej. Odczucia są mocno potęgowane, ponieważ alkohol pozostaje we krwi i nie jest rozkładany przez wątrobę. W efekcie mocno odczuwalne są objawy zatrucia alkoholowego, w postaci mdłości, wymiotów, bólu głowy, zawrotów głowy, problemów z koncentracją. Osoba z wszywką alkoholową po spożyciu alkoholu odczuwa silny lęk, ma kołatanie serca oraz niepokój. Te wszystkie objawy są na tyle nieprzyjemne, że osoba taka nie ma zamiaru ponownie sięgać po napoje wyskokowe lub robi to bardzo rzadko. Nie jest również w stanie wypić dużej ilości alkoholu, ponieważ to grozi szybką utratą świadomości, silnymi bólami mięśni i drżeniem mięśni. Niestety wielu alkoholików czeka do momentu, kiedy Esperal przestanie działać w organizmie, by móc dalej pić alkohol. Lek Esperal swoje działanie daje od 6 do 12 miesięcy i już przy niewielkim spożyciu alkoholu daje nieprzyjemne objawy. Najlepszym sposobem na wyleczenie choroby alkoholowej, jest łączenie wszywki alkoholowej z terapią, która pozwoli zrozumieć negatywne skutki spożywania alkoholu oraz pozwala uporać się z emocjami, które pchają nas do nałogu.

 

Kiedy zastosować wszywkę alkoholową?

Wszywka alkoholowa jest niezbędna w momencie, kiedy chcemy w znacznym stopniu ograniczyć picie alkoholu lub zaprzestać picia, ale choroba alkoholowa jest u nas dość zaawansowana. Esperal jest częścią tzw. terapii awersyjnej, która pozwala na zmianę zdania o tej używce oraz powstrzymuje osobę uzależnioną przed sięganiem po alkohol. W trudnych chwilach pomaga również terapia, dzięki której można na dłużej zachować trzeźwość, a później całkowicie rzucić nałóg alkoholowy. Działanie takie powinno być konsultowane z lekarzem lub terapeutą, którzy doradzą najlepszy sposób walki z nałogiem. Tylko dyscyplina i pełne zaangażowanie chorego oraz bliskich, pomoże wygrać z alkoholizmem.

 

Kiedy wszywka alkoholowa nie może być zastosowana?

Esperal nie może być zastosowany u osób chorych na serce, leczących się psychiatrycznie, mających problemy z cukrzycą lub nadciśnieniem. Nie można również stosować zaszycia alkoholowego, jeśli osoba uzależniona musi przyjmować leki, która zawierają w sobie alkohol. Listę leków, które zawierają w składzie alkohol lekarz pokazuje osobie zainteresowanej zabiegiem przez zaszyciem alkoholowym. Również po przeprowadzeniu wywiadu można stwierdzić, czy dana osoba kwalifikuje się do zabiegu.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *