Jaki kolor maseczki na twarz?

Już od 16 kwietnia wprowadzono nakaz noszenia maseczek ochronnych i, pomimo że nakaz ten ulegał zmianom co do miejsc, w których obowiązywało zasłanianie nosa i ust, to w czasie kolejnej fali koronawirusa, postanowiono wrócić do całkowitego obowiązku noszenia maseczek. Maseczka ma przede wszystkim ma na celu ochronę osób znajdujących się w otoczeniu i nas samych, ale nie oznacza to, że nie może ona pasować do naszej stylizacji. Obecnie maseczka ochronna pełni taką samą funkcję w naszym stroju jak apaszka, czy też szalik.

Jakie maseczki są aktualnie modne? Jaką maseczkę wybrać? Koniecznie sprawdź trendy w maseczkach ochronnych przygotowane przez sklep SafeMask.

Jaką maseczkę wybrać?

Wybierając odpowiednią maseczkę ochronną, należy kierować się przede wszystkim kilkoma zasadami, a w szczególności, gdy dokonujemy zakupu maseczki wielorazowej, którą w przyszłości będziemy mogli prać i prasować. Nieustannie zostajemy nawoływani do tego, aby jednorazowe maseczki były przeznaczone dla lekarzy, którzy walczą o nasze życie, dlatego sami zdecydujmy się na noszenie np. czarnej maseczki na twarz.

Na co zwracać uwagę przy wyborze maseczek?

  1. Maseczka powinna być wykonana z odpowiednio wysokiej jakości materiału oraz powinna posiadać odpowiedni kształt i wymiary – tak, aby mogła pokryć całą twarz łącznie z nosem i ustami. Właściwa maseczka powinna również nadawać się do prania i w jego wyniku, nie zmieniać swoich kształtów.
  2. Do najpopularniejszych maseczek, należą te z gumkami na uszy, a nie te ze sznurkami lub troczkami, gumka pozwala na lepsze dopasowanie się maseczki do twarzy, oraz łatwiejsze jej zakładanie i ściąganie.
  3. Maseczka powinna być wykonana z naturalnego materiału np. bawełny, ponieważ będzie ona noszona na bardzo delikatnej skórze twarzy, dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby oddychało się przez nią komfortowo, a materiał nie powodował dodatkowych uczuleń.

Trendy i moda w maseczkach ochronnych

W tym momencie maseczki są nieodłącznym elementem naszych strojów. Na szczęście w sklepie SafeMask jest tak szeroki wybór, że z powodzeniem każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, swoich stylizacji, oraz stylu.

Do najwygodniejszych należą maseczki, które posiadają gumki. Takie maseczki w swoim kształcie najczęściej przypominają prostokąt, a niektóre z nich dodatkowo posiadają zaokrąglenie na dole, które umożliwia odpowiednie przyleganie maski do twarzy.

Modne kolory i wzory maseczek ochronnych

Jeżeli chodzi o wzór lub kolor maseczek ochronnych – na rynku dostępne są różne modele, natomiast do najczęściej wybieranych należą czarne maseczki na twarz. Wiele sklepów internetowych oraz tych stacjonarnych oferuje w sprzedaży maseczki, które występują w przeróżnych odsłonach. Do jednych z najczęściej wybieranych należą:

  • Jednokolorowe maseczki np. czerwone, żółte, różowe lub czarne maseczki na twarz
  • Materiałowe maseczki, które posiadają nadruk, w postaci m.in. motywu kwiatowego, kropek, pasków itp.
  • Maseczki, które posiadają napisy, odnoszące się np. do naszego aktualnego samopoczucia
No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *