Problemy z cerą współczesnych kobiet- jak temu zapobiec?

Każda kobieta niezależnie od wieku chce, aby skóra twarzy wyglądała promiennie i młodo. Wygląd skóry w dużym stopniu zależy od stylu życia, sposobu odżywiania lub warunków atmosferycznych. Pojawiają się takie problemy, jak: przesuszenie, błyszczenie, wypryski lub przebarwienia.

Jak radzić sobie z problemami cery u młodej kobiety?

U młodych kobiet bardzo często mamy do czynienia z cerą przetłuszczającą się, wypryskami lub rozszerzonymi porami. W takim przypadku należy się skupić przede wszystkim na nawilżeniu skóry, a nie na jej odtłuszczeniu i wysuszeniu, ponieważ wysuszony naskórek zadba o wzmożoną produkcję łoju.Należy zadbać o nawodnienie organizmu i odpowiednią dietę. Przede wszystkim należy dokładnie oczyszczać skórę z makijażu, kurzu i potu. Gdy skóra twarzy jest oczyszczona, należy stosować kremy i maseczki na twarz, które są lekkie, nawilżające i nie zawierają alkoholu. Codziennie należy stosować kremy nawilżające z filtrem UV, natomiast maseczki na twarz są świetnym uzupełnieniem pielęgnacji twarzy. Działają intensywniej, dlatego zaleca się stosować je 2-3 razy w tygodniu.

 

Problemy cery dojrzałej- jaka zadbać o jej pielęgnację?

Kobiety dojrzałe zmagają się najczęściej z przesuszoną skórą twarzy. Jest to pierwszy objaw starzenia się skóry- pojawiają się zmarszczki. Dzieje się tak, dlatego, że skóra traci zdolność wiązania i zatrzymywania wody. Spada produkcja kolagenu, który odpowiada za elastyczność tkanek. Warto zatem zmienić styl życia: rzucić palenie, jeść więcej owoców i warzyw oraz zadbać o odpoczynek. Nie zapominajmy o kosmetykach- skóra dojrzała potrzebuje intensywnej pielęgnacji. Skóra kobiety dojrzałej jest cienka, łuszczy się, przypomina pergamin, dlatego potrzebuje intensywnego nawilżenia. Codziennie należy stosować kremy nawilżające, przeciwzmarszczkowe z filtrem UV oraz 2-3 razy w tygodniu maseczki na twarz. Polecane są maseczki skierowane do skóry dojrzałej np. maseczki odżywcze, witaminowe, przeciwzmarszczkowe, nawilżające. Na skórze starszej kobiety mogą pojawiać się przebarwienia tzw. plamy starcze, wtedy należy stosować kremy z jak najwyższym filtrem UV oraz unikać słońca, np. włożyć kapelusz.

Stres a wygląd twarzy

Stres negatywnie wpływa na wygląd skóry twarzy. Coraz szybciej pojawiają się zmarszczki na czole, wokół ust oraz powieki zaczynają opadać. Sama skóra staje się matowa, pod oczami uwydatniają się nieestetyczne cienie. Dlatego oprócz pielęgnacji twarzy kosmetykami, warto pamiętać o zapewnieniu sobie komfortu psychicznego. Starajmy się walczyć ze stresem dla spokoju ducha i pięknego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *