Kolorowe skarpetki do garnituru? Czas skończyć z nudą!

W ostatnich latach coraz częściej można spotkać na ulicach stopy przybrane w oryginalne, niecodzienne wzory. Niegdyś uważane za kicz, obecnie robią furorę wśród ludzi na całym świecie. Co więcej, łączy się je z garniturem, który jeszcze nie tak dawno kojarzony był wyłącznie ze spójną jednolitością barw. Większość nadal pozostaje przy bezpiecznym dopasowanym kolorystycznie wyborze, jednak wielu mężczyzn coraz chętniej pozwala sobie na eksperymenty. Ten wyjątkowy dodatek z pewnością sprawi, że jego właściciel wyróżni się z tłumu.

Kolorowe skarpetki w modzie? Kiedy nastąpił przełom?

Początki historii kolorowych wtedy jeszcze długich pończoch sięgają XVII i XVIII wieku. Nosili je wówczas zamożni Francuzi, do czasu, kiedy zaczęli oni gustować bardziej praktycznych, długich spodniach całkowicie zakrywających wzorzyste pończochy. Modowy trend pokazywania skarpet powrócił dopiero w połowie XX wieku. Wtedy był on oznaką wyzwolenia i indywidualizmu. Od tamtej pory kolorowe skarpetki były mniej lub bardziej pożądane, w zależności od kultury i warstw społecznych.

W ostatnim czasie łączy się je z wizytowymi stylizacjami. Zapoczątkowano tę modę we Włoszech i stopniowo przywędrowała ona do Polski. Elegancki dress code przez lata zarezerwowany był dla stonowanych, dopasowanych do całości, gładkich skarpet. Można stwierdzić, że były i są one po prostu nudne.

Obecnie ta monotonia przerywana jest przez śmiałków zakładających na stopy odważne, wielobarwne skarpetki. Dzięki tym działaniom świat podzielił się na dwa obozy. Zwolennicy koloru uważają to za przełom na rynku modowym.

Wśród przeciwników natomiast głównie zdarzają się tacy, którzy twierdzą, że te kolorowe przeznaczone są głównie dla dzieci, a noszenie ich świadczy o niedojrzałości i bagatelizacji powagi stroju jakim jest garnitur. A przecież w każdym z nas, niezależnie od dojrzałości emocjonalnej kryje się dziecko.

W Polsce to odstępstwo od reguły stopniowo zostało wprowadzane do mody ślubnej. Pan Młody odziany w radośnie umaszczone skarpetki, jako osoba najważniejsza tego dnia, stał się wzorem godnym naśladowania dla weselnych gości. Coraz więcej osób zaczynało darzyć sympatią wzorzyste skarpety, zakładając je do garnituru. Dzięki takiemu połączeniu ludzie tchnęli nowe życie w to oficjalne ubranie. Możeś sięgnąć po skarpetki z najwyższej półki. Wybierz kolorowe skarpetki do garnituru Many Mornings.

Jeśli jesteś indywidualistą, na pewno znajdziesz coś dla siebie

Sklep Many Mornings oferuje bogatą ofertę kolorowych skarpet. Zaczynają się od prostych, gładkich skarpetek w różnych odcieniach, kończą zaś na postaciach zwierzęcych, figurach geometrycznych, a nawet przedstawiają one znane dzieła sztuki. Ich różnorodność zawładnęła rynkiem, odstawiając w kąt klasyczne, mało atrakcyjne casualowe skarpety. Mają one wiele długości, więc na pewno każdy dobierze odpowiednie dla swojego garnituru.

Nie bądź monotonny i wybierz skarpetki z wyjątkowym, szalonym wzorem w sklepie Many Mornings.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *