Usuwanie zmian skórnych – pieprzyków, znamion, kurzajek i brodawek

Usuwanie pieprzyków w Warszawie jest rutynowym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. W niektórych przypadkach barwnikowe zmiany skórne mogą być zalecane do usunięcia ze względu na nasze zdrowie. Wiele zależy od badania skóry przez dermatologa, który zdecyduje jaką zmianę skórną należy usunąć. Podobnie dzieje się w przypadku brodawek oraz kurzajek. Mogą być one usuwane m.in. laserem lub poprzez zabieg chirurgiczny w znieczuleniu miejscowym.

Kiedy należy usuwać zmiany skórne?

Należy usuwać te zmiany skórne, które mają nieregularny kształt. Bardzo niepokojące dla nas powinny być również zmiany skórne, które szybko się powiększają, a także mają niejednolity bądź bardzo ciemny kolor. Takie zmiany powinien obejrzeć lekarz, najlepiej za pomocą mikroskopu do badania skóry. Sprawdzi on, czy wokół zmiany barwnikowej nie ma np. zaczerwienienia, czy wycieku płynu, co świadczyłoby o zmianach zapalnych. W takich przypadkach zalecane jest jak najszybsze pozbycie się zmiany skórnej oraz pobranie wycinka do badania histopatologicznego. W przypadku powiększających się i ciemnych zmian skórnych, bardzo często mamy do czynienia z czerniakiem. Niestety są to sytuacje zagrażające życiu, dlatego szybkie pozbycie się takiego znamienia jest ważne. Najczęściej również pozbywamy się oprócz pieprzyków, również znamion oraz kurzajek i brodawek.

W przypadku usuwania kurzajek i brodawek należy usuwać te, które są np. na podeszwach stóp, ponieważ mogą powodować bolesność podczas chodzenia. Również bardzo ważne jest pozbycie się kurzajek, które rozrastają się.

Jak usuwane są pieprzyki i znamiona?

Usuwanie pieprzyków i znamion odbywa się poprzez ich wycięcie chirurgiczne, ale również można je usunąć za pomocą lasera. Drugi sposób usuwania pieprzyków jest mniej inwazyjny i nie pozostawia żadnych blizn. Jednak często nie jest możliwe wycięcie próbki do badań, dlatego w przypadku zmian skórnych, które mogą być czerniakiem, zalecane jest usuwanie za pomocą skalpela. Metodę usuwania zmiany skórnej powinien wybrać lekarz, ze względu na rodzaj zmiany oraz jej wielkość.

Usuwanie brodawek i kurzajek

Usuwanie brodawek najczęściej jest również przeprowadzane za pomocą lasera. Światło lasera wypala kurzajkę, dzięki czemu chora tkanka jest usuwana, bez narażania tkanki zdrowej. Bardzo popularne jest także wymrażanie kurzajek. Wykonywane jest za pomocą ciekłego azotu i nie powoduje bólu, czy dyskomfortu. Może być używane zarówno na podeszwach stóp, jak również w innych miejscach na ciele. Zabieg trwa kilka minut i pozostawia po sobie niewielką rankę. Jest ona szybko zasklepiana i powstaje w miejscu zabiegu strup, który odpada po kilku dniach. Oba zabiegi są mało inwazyjne i bardzo dokładne. Szybko niszczą chorą tkankę, dzięki czemu kurzajki nie odrastają w tym samym miejscu. Po zabiegu nie zostaje również nieestetyczna blizna. Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza na bardzo nowoczesnym sprzęcie. Zabieg najczęściej nie musi być powtarzany, ponieważ brodawki nie odnawiają się.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *