Esperal – jakie są przeciwwskazania do zabiegu oraz działanie leku

Wszywka alkoholowa Esperal w Bydgoszczy  jest popularnym lekiem wszywanym pod skórę, który ma za zadanie powstrzymać rozkład alkoholu w organizmie i przez to zniechęcić osobę uzależnioną od dalszego spożywania alkoholu. Jest często stosowanym lekiem u osób, które powracają do nałogu alkoholowego. Dzięki Esperalowi mogą w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko powrotu do dawnych nawyków i wygrać z nałogiem raz na zawsze.

Jak działa Esperal i jak się go aplikuje?

Za rozkład alkoholu w organizmie odpowiada wątroba. Esperal ma za zadanie znacznie spowolnić ten proces, a wręcz go uniemożliwić. Bez Esperalu w organizmie alkohol jest rozkładany do kwasu, który usuwany jest z ciała wraz z moczem. Esperal pozostawia alkohol w krwioobiegu, dlatego już po 10 minutach od jego spożycia można odczuć bardzo negatywne jego działanie. Pojawiają się takie objawy, jak zawroty i ból głowy, a także problem z koncentracją, strach, panika, kołatanie serca, nudności i wymioty. Alkohol działa na organizm toksycznie, a brak procesów jego rozkładania się w organizmie sprawia, że nasze ciało bardzo mocno reaguje na niego i daje tak silne objawy przez nas odczuwalne. Esperal może sprawić, że osoba uzależniona przestaje w ogóle chcieć sięgać po alkohol, a także nie może już dalej tego robić. Już niewielka ilość alkoholu daje odczuwalne objawy. Esperal jest więc bardzo przydatny w momencie, kiedy dana osoba ma organizm mocno zniszczony przez alkohol i dalsze jego spożywanie mogłoby skończyć się nawet śmiercią. Jest on więc stosowany najczęściej w dość trudnych przypadkach, kiedy osoba uzależniona nie radzi sobie z nałogiem.

Esperal jest umieszczany pod skórą, najczęściej w pośladku, ale również w okolicy łopatki. To niewielka kapsułka z substancją czynną, która uwalnia się tylko wtedy, kiedy w naszym organizmie znajduje się alkohol. Nie wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie i nie jest wyczuwalny. Esperal wszywa pod skórą lekarz-chirurg po wcześniejszej konsultacji z osobą zainteresowaną zabiegiem. Przed zabiegiem pacjent jest informowany o wszystkich skutkach ubocznych, jakie pojawiają się z wypiciem alkoholu. Również podaje wykaz leków, które w swoim składzie posiadają alkohol. Esperal sprawia, że alkohol znacznie trudniej się wchłania, dlatego nawet niewielka ilość alkoholu z wszywką alkoholową daje nieprzyjemne objawy. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga pozostania w szpitalu. Esperal działa przez około 6 miesięcy, ale jego działanie może być wydłużone aż do 12 miesięcy. Jest to lek, który jest bezpieczny do zastosowania i może znacznie wspomóc leczenie choroby alkoholowej. Dzięki zatrzymaniu tzw. cugu alkoholowego daje większą szansę na skuteczną terapię z psychologiem. Pomocne są również spotkania grupowe, a także bardzo przydatna będzie rozmowa indywidualna z psychoterapeutą i wsparcie bliskich. Esperal powinien być wszywany po odtruciu alkoholowym, a także wtedy, kiedy osoba uzależniona pozostaje w trzeźwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *