Połączenie wszywki alkoholowej Esperal z terapią

Bardzo ważne jest połączenie wszywki alkoholowej Esperal z terapią, dzięki czemu osoba uzależniona pozna przyczyny nadmiernego picia. Często nie radzimy sobie z emocjami lub trudnym doświadczeniami z przeszłości. Terapia jest niezbędna do leczenia alkoholizmu i bez niej Esperal nie da zbyt długich efektów. Osoby bez pomocy psychoterapeuty mogą czekać, aż Esperal przestanie działać, by móc wrócić do nałogu. Dzięki Esperalowi, który połączony jest z terapia psychologiczną mamy pewność, że faktycznie rzucimy alkohol. Spotkania z terapeutą pomagają zmagać się z chęcią do powrotu do dawnych nawyków. Esperal może bardzo pomóc powstrzymać się od picia alkoholu, jednak bez terapii nie będziemy wiedzieli, czemu to robimy. Psycholog lub psychiatra sprawi, że poznamy więcej sposobów na radzenie sobie ze stresem, a także emocjami. Alkohol często filtruje wszystkie emocje, nie pozwalając się im wyzwolić. Połączenie terapii z Esperalem jest jedynym dobrym wyborem, jeśli rozważamy wszycie Esperalu pod skórę. Możemy zgłosić się do ośrodka do spraw uzależnień, który pomoże nam w wybraniu nie tylko terapii, ale również w przeprowadzeniu zabiegu. Zabieg kosztuje około 500 zł. W cenie zabiegu znajduje się lek, a także ewentualna wizyta po jego wykonaniu, która ma na celu usunięcie szwów. Zabieg pozwoli na szybsze uwolnienie się od choroby alkoholowej, co bardzo pomaga w dalszej walce o trzeźwość. Można dzięki niemu wytrwać w postanowieniu.

Jakie objawy zatrucia alkoholowego zwiększa Esperal?

Esperal blokuje w znacznym stopniu metabolizowanie się alkoholu. W tym wypadku przy wypiciu alkoholu posiadając już wszywkę alkoholową, mocno pogłębiają się takie objawy, takie jak:

  • dezorientacja
  • ból głowy
  • mdłości i wymioty
  • problem z widzeniem

Czasem również osoby, które wypiją alkohol posiadając wszywkę alkoholową, odczuwają również niepokój oraz lęk. Esperal znacznie wzmaga ten lęk, co może pozwolić na zmianę podejścia do alkoholu. Może być rodzajem „straszaka” oraz pomóc w utrzymaniu trzeźwości.

Jak wygląda wszycie Esperalu?

Wszycie Esperalu polega na umieszczeniu go pod skórą. Najczęściej jest to łopatka lub pośladek. Dzięki Esperalowi wielu alkoholików nie powraca do swojego nałogu. Esperal działa i uwalnia się przez około 12 miesięcy. W tym czasie nie wolno nam pić alkoholu lub spożywać go np. w lekach. Nawet niewielka jego ilość może sprawić, że pojawią się niechciane przez nas skutki uboczne, w postaci mdłości, bólu głowy, czy też problemów ze skupieniem uwagi i orientacją. Przed wszyciem wszywki alkoholowej lekarz warzy nas oraz mierzy. Pyta również o choroby, a także leki, jakie przyjmujemy na co dzień. Bardzo ważne jest, czy nie mamy przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu zaszycia alkoholowego. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, możemy być poddani zabiegowi. Polega on na umieszczeniu pod skórą w niewidocznym miejscu kapsułki z Esperalem. Cały zabieg nie wymaga od nas hospitalizacji. Dodatkowo jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. To bardzo ważne, ponieważ nie musimy się do niego specjalnie przygotowywać. Wiele osób ceni sobie takie rozwiązanie jako dość proste i mało inwazyjne. Esperal umieszczany jest w niewielkiej kieszonce pod skórą, przez co nie jest widoczny. Nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Cały zabieg trwa około 30 minut i nie wymaga od nas przygotowań. Przed nim nie wolno spożywać alkoholu przez co najmniej 24 godziny. Również po zabiegu jest to zabronione. Lekarz zaszywa ranę za pomocą rozpuszczalnych szwów. Podaje nam również pełną listę leków, których nie możemy przyjmować, ze względu na znajdujący się w nich alkohol. Lekarz również musi poinformować nas, w jaki sposób działa Esperal i jakie objawy będą nam towarzyszyć, jeśli mimo wszywki alkoholowej napijemy się alkoholu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Istnieje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają zastosowanie wszywki alkoholowej. Są to:

  • miażdzyca
  • problemy z układem krwionośnym, w tym z sercem
  • problemy z cukrzycą
  • zbyt wysoki puls
  • depresja
  • nerwica

Jeśli cierpimy na jedną z tych przypadłości, bardzo ważne jest poinformowanie o tym lekarza, który ma za zadanie wykonać zabieg. O wszystkie przeciwwskazania pyta przed planowanym zabiegiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *