Garaż drewniany i jego zalety

Garaż to jeden z niezbędnych budynków dla posiadacza samochodu. Chroni auto zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg czy promieniowanie słoneczne. Na rynku dostępne są różne rodzaje garaży. Jednym z nich jest garaż wykonany z drewna. Dowiedz się, o zaletach posiadania tego typu konstrukcji.

Dlaczego warto garażować samochód?

Garażowanie samochodu może okazać się niezwykle ważne w czasie jesienno-zimowym, gdy zaczynają się przymrozki i pierwsze opady śniegu. Wilgoć i sól mają bardzo negatywny wpływ na karoserię i metalowe elementy samochodu. Ich długotrwałe działanie może przyczynić się do powstania korozji, która z czasem stanie się bardziej widoczna i zabójcza nie tylko dla wyglądu samochodu. Ujemna temperatura ma również negatywny wpływ na gumę, z której zrobione są niektóre elementy auta. Pod wpływem zimna kurczy się i jest bardziej podatna na pęknięcia. Decydując się na garażowanie samochodu wydłużasz żywotność samochodu i jego poszczególnych elementów, a także pozwalasz na to, by lakier zachował swój blask i kolor.

Trzymanie samochodu w garażu to również znaczne ułatwienie życia kierowcy. Możesz pożegnać problem codziennego skrobania szyb, a także nieprzyjemnego uczucia zimna po wejściu do samochodu rano.

Drewniany garaż – zalety rozwiązania

Garaż drewniany to doskonała opcja dla osób posiadających domy jednorodzinne, które nie posiadają pomieszczenia garażowego. Drewniane konstrukcje są niezwykle funkcjonalne i estetyczne. Stanowić mogą doskonałą ozdobę ogrodu. Naturalny materiał idealnie komponuje się bowiem z zielenią. Decydując się na tego typu rozwiązanie zapewniasz swojemu pojazdowi należytą ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Zaletą konstrukcji tego typu są parametry termiczne – drewno cechuje się wysoką trwałością i odpornością. Jest to naturalny i ekologiczny surowiec, który idealnie komponuje się z zieloną przestrzenią. Doskonale akumuluje ciepło, a montaż konstrukcji jest intuicyjny i łatwy.

Na rynku dostępne są różne formy drewnianych garaży – może on przyjąć formę zarówno wiaty, jak i zamykanego garażu.

Budowa garażu – czy potrzebne jest pozwolenie?

W świetle prawa garaż, czyli budynek przeznaczony do postoju pojazdów, zamknięty ze wszystkim stron, nie wymaga pozwolenia na budowę pod warunkiem, że nie przekracza on 35 m­2. Ponadto liczba konstrukcji wolnostojących nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki. Chęć budowy tego typu obiektu należy jednak zgłosić do organu, który zarządza określonym obszarem. Najczęściej jest to starostwo powiatowe. Zgłoszenie musi zawierać m.in. projekt budowlany, dokumenty potwierdzające prawo do dysponowania nieruchomością czy też mapę do celów projektowych. Budowa garażu, którego powierzchnia przekracza wyżej podaną wartość, wymaga pozwolenia.

Posiadanie garażu to zarówno spore ułatwienie dla kierowców, jak i doskonała ochrona dla pojazdu. Oprócz auta, garaż może stać się również schronieniem dla innych pojazdów, takich jak skutery, rowery czy motocykle, a także urządzeń niezbędnych do prac ogrodowych. Drewniane garaże znaleźć możesz m.in. w sklepie Kempar.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.