DomInneSklepyWypoczynekZakupy

Czego potrzebujesz do pokoju dziecięcego?

Czego potrzebujesz do pokoju dziecięcego? O niektórych rzeczach nie miałeś pojęcia!

Czego potrzebujesz do pokoju dziecięcego?

Urządzenie pokoju dziecięcego wymaga zastosowania nietoksycznych materiałów, nie zawierających w swoim składzie formaldehydów. Dotyczy to zarówno farb ściennych, jak i mebli lakierowanych. Ponadto meble do pokoju dziecka muszą być wykończone dodatkowo materiałem ABS, aby ich krawędzie były nieostre. Co jeszcze jest ważne przy urządzaniu przestrzeni dla dziecka i czego potrzebujesz?

Urządzamy kącik snu i wypoczynku

Na pewno niezbędnym elementem pokoju dziecięcego jest łóżeczko lub łóżko dziecięce. W przypadku dzieci do drugiego roku życia zwykle stosuje się łóżeczko z dodatkowymi szczebelkami, które zapobiegają upadkom, a jednocześnie z twardym materacykiem, np. z włóknem bambusowym, który zapewnia spokojny i zdrowy sen, a jednocześnie neutralizuje roztocza, bakterie i grzyby. Dla starszego dziecka warto wybrać łóżeczko z dodatkową barierką z jednej strony. Przy niej można ułożyć tekstylny ochraniacz do łóżeczka dziecięcego, czyli zwój materiału, zapobiegający uderzeniu się dziecka o brzeg przy przewracaniu się na bok. W przypadku łóżeczka dziecięcego dla niemowlaka, można doposażyć je w przewijak montowany na łóżeczku albo wybrać osobny mebel do przewijania. Sprawdzi się również komoda na ubranka dziecięce, obok której można postawić szafę. Warto zadbać, by takie meble były wyposażone w system cichego domykania. Dzięki takiemu mechanizmowi szuflady i drzwi nie zamykają się gwałtownie, co zapobiega nie tylko ich trzaskaniu, ale również wypadkom, takim jak przytrzaśnięcie palców. Na łóżkiem dziecięcym warto na ścianie przykleić dekoracje ścienne w postaci naklejek, a na suficie fosforyzujące dekoracje, które sprawią, że nocne strachy odejdą w niepamięć. Dla dziecka w wieku szkolnym może sprawdzić się klasyczne łóżko z pojemnikiem na pościel labo model modułowy z meblościanką i komodą.

Ogromną selekcję mebli dla dzieci znajdziesz na MojMebel.pl

Urządzamy kącik nauki i zabawy

W pokoju dziecka nie może zabraknąć również kącika nauki i zabawy. Dla małego dziecka można wybrać stoliczek i krzesełko. Dzięki temu będzie mogło ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, rysując i kolorując. W tym miejscu warto ustawić również niski regał na zabawki, po które dziecko będzie mogło sięgać samodzielnie. Dla starszego dziecka niezbędne będzie ergonomiczne biurko, a także fotel biurowy. Trzeba zadbać o wsparcie kręgosłupa dziecka, dlatego fotel biurowy powinien być regulowany, a dodatkowo odpowiednio wyprofilowany. Można postawić na model z podłokietnikami, a także regulowanym zagłówkiem, który zapewni największy możliwy komfort. W pokoju może się znaleźć miejsce również dla wygodnego fotela sako, w którym dziecko może poczytać książkę albo wygodnie się zdrzemnąć.

Poznaj – Przesuwne drzwi do pokoju – na co zwrócić uwagę

Zobacz – Meble do pokoju dziecięcego – jak wybrać i na co uważać?

Warto pamiętać, by do pokoju dziecka wybrać nieśliską podłogę. Sprawdzą się panele winylowe, a także drewnopodobne. Warto postawić dodatkowo na miękki dywan amortyzujący upadki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *