Czego potrzebujesz do pokoju dziecięcego?

Czego potrzebujesz do pokoju dziecięcego? O niektórych rzeczach nie miałeś pojęcia!

Czego potrzebujesz do pokoju dziecięcego?

Urządzenie pokoju dziecięcego wymaga zastosowania nietoksycznych materiałów, nie zawierających w swoim składzie formaldehydów. Dotyczy to zarówno farb ściennych, jak i mebli lakierowanych. Ponadto meble do pokoju dziecka muszą być wykończone dodatkowo materiałem ABS, aby ich krawędzie były nieostre. Co jeszcze jest ważne przy urządzaniu przestrzeni dla dziecka i czego potrzebujesz?

Urządzamy kącik snu i wypoczynku

Na pewno niezbędnym elementem pokoju dziecięcego jest łóżeczko lub łóżko dziecięce. W przypadku dzieci do drugiego roku życia zwykle stosuje się łóżeczko z dodatkowymi szczebelkami, które zapobiegają upadkom, a jednocześnie z twardym materacykiem, np. z włóknem bambusowym, który zapewnia spokojny i zdrowy sen, a jednocześnie neutralizuje roztocza, bakterie i grzyby. Dla starszego dziecka warto wybrać łóżeczko z dodatkową barierką z jednej strony. Przy niej można ułożyć tekstylny ochraniacz do łóżeczka dziecięcego, czyli zwój materiału, zapobiegający uderzeniu się dziecka o brzeg przy przewracaniu się na bok. W przypadku łóżeczka dziecięcego dla niemowlaka, można doposażyć je w przewijak montowany na łóżeczku albo wybrać osobny mebel do przewijania. Sprawdzi się również komoda na ubranka dziecięce, obok której można postawić szafę. Warto zadbać, by takie meble były wyposażone w system cichego domykania. Dzięki takiemu mechanizmowi szuflady i drzwi nie zamykają się gwałtownie, co zapobiega nie tylko ich trzaskaniu, ale również wypadkom, takim jak przytrzaśnięcie palców. Na łóżkiem dziecięcym warto na ścianie przykleić dekoracje ścienne w postaci naklejek, a na suficie fosforyzujące dekoracje, które sprawią, że nocne strachy odejdą w niepamięć. Dla dziecka w wieku szkolnym może sprawdzić się klasyczne łóżko z pojemnikiem na pościel labo model modułowy z meblościanką i komodą.

Ogromną selekcję mebli dla dzieci znajdziesz na MojMebel.pl

Urządzamy kącik nauki i zabawy

W pokoju dziecka nie może zabraknąć również kącika nauki i zabawy. Dla małego dziecka można wybrać stoliczek i krzesełko. Dzięki temu będzie mogło ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, rysując i kolorując. W tym miejscu warto ustawić również niski regał na zabawki, po które dziecko będzie mogło sięgać samodzielnie. Dla starszego dziecka niezbędne będzie ergonomiczne biurko, a także fotel biurowy. Trzeba zadbać o wsparcie kręgosłupa dziecka, dlatego fotel biurowy powinien być regulowany, a dodatkowo odpowiednio wyprofilowany. Można postawić na model z podłokietnikami, a także regulowanym zagłówkiem, który zapewni największy możliwy komfort. W pokoju może się znaleźć miejsce również dla wygodnego fotela sako, w którym dziecko może poczytać książkę albo wygodnie się zdrzemnąć.

Warto pamiętać, by do pokoju dziecka wybrać nieśliską podłogę. Sprawdzą się panele winylowe, a także drewnopodobne. Warto postawić dodatkowo na miękki dywan amortyzujący upadki.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *