Gdzie najlepiej sprzedać złom?

Branża budowlana rządzi się swoimi prawami. Tutaj praktycznie nie ma niepotrzebnych odpadów. Jak w śmieciach domowych recykling, tak w tym przypadku, mamy w Polsce skupy każdego rodzaju odpadów. Są firmy, które na sprzedaży złomu i zabieraniu nieczystości z budowy, wychodzą z dodatkowym zyskiem rocznym, na bardzo duży plus. Jak opłacalne jest sprzedawanie złomu?

Gdzie się konkretnie udać chcąc sprzedać złom?

Skupów jest wiele. Wystarczy wpisać odpowiednie hasło w przeglądarkę internetową, bądź od razu ustawić skup złomu na nawigacji. Nie trzeba jednak tego na szczęście robić bezpośrednio i samemu. Jeżeli interesuje Was skup w Grodzisku Mazowieckim to z pewnością zainteresuje Was oferta Miliomet.

Na czym zarobisz najwięcej?

Sprzedając złom powinniśmy znać ceny kruszców materiałów z odzysku. Oto najważniejsze, na których zarobimy najwięcej: miedź,
cyna 100%, nikiel 99%, węgliki spiekane, brąz miks. W tych przedziałach ceny wahają się, pomiędzy 15 zł,
a nawet 45 zł za jeden kilogram!

Na czym też zarobisz?

Oto te najbardziej powszechne i dostępne materiały. Tutaj ceny będą wahać się w mniejszych granicach, ale wystarczy pomyśleć ile tego typu złomu idzie w sprzedaży rocznie. Są to olbrzymie ilości odpadów, więc jeśli ktoś umie liczyć to nie straszne mu będą ceny rzędu 0.30 zł do 1 zł za kilogram aluminiowego kabla w izolacji lub wirniki z alternatorów za złotówkę za kilogram. Sprzedaż złomu może być na prawdę opłacalna. Takich materiałów jest mnóstwo i mógłbym je wymieniać bez końca jako doświadczony manager budowlany zawsze zalecam pełen odzysk materiału. Jest to podstawa funkcjonowania koła płynności postępu prac w danym obszarze. Sprzedaż złomu pamiętajmy daje spore zyski.

Materiały powszechne też są na sprzedaż na złomie?

Przykładowe materiały bardziej powszechne jakie uzyskamy, maja również ogromną wartość, gdyż najczęściej będziemy mieli tego rodzaju złomu podczas prac najwięcej. Mikroekonomia pozwoli nam utrzymać zawsze makroekonomiczne cele. Takie materiały jak na przykład złom stalowy, metale różne, żeliwo, stal cienka, stale narzędziowe wielu klas,
silniki elektryczne, ołów, tytan, transformatory i wiele wiele innych możemy również swobodnie sprzedać jako złom.

Czy musimy wywozić nieczystości sami?

Nie, ponieważ jest alternatywa w postaci Big Bag oraz kontenerów, lub po prostu odbiór nieczystości z budowy, ale uważajmy na mniejsze firmy, czy spełniają standardy europejskie i czy czasem nie zrzucają śmieci „na dziko”. Warto poświęcić chwilę i poczytać opinie w Internecie na temat organizacji, z którą mamy zamiar współpracować. Sprzedaż złomu powinna odbywać się według regulacji oraz prawa europejskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *