Jak oczyścić powietrze z chorobotwórczych drobnoustrojów?

Bezpieczną i bezinwazyjną metodą oczyszczania otoczenia charakteryzują się sterylizatory powietrza. Brak jednostek chorobotwórczych w pomieszczeniach, gdzie znajduje się żywność, jest bardzo ważna. Są to produkty, które trafiają bezpośrednio do organizmu człowieka i mogą wywołać różne groźne choroby. Ważne jest, aby zadbać o zdrowie nie tylko swoje, ale także klientów kupujących w sklepach spożywczych. Sterylizator powietrza to jedno z najlepszych urządzeń służące eliminacji chorobotwórczych drobnoustrojów. Jest ono całkowicie bezinwazyjne, emitując promieniowanie UV-C, które negatywnie wpływa na bakterie i wirusy. Urządzenie nie wykorzystuje żadnych środków chemicznych, które potencjalnie mogłyby wpływać na jakość pożywienia, znajdującego się np. w magazynie lub sklepie. Sterylizatory powietrza są całkowicie bezpieczne dla ludzi i nie mniej skuteczne.

Sposób działania sterylizatorów powietrza

Są to urządzenia mające kształt tunelu. Wyróżniają się one precyzyjnie przeliczoną średnicą kanałów. Ilość przepływu powietrza musi być dopasowana do mocy lamp zainstalowanych w sterylizatorze powietrza. Dzięki idealnie dobranym parametrom urządzenia są w stanie skutecznie zabijać drobnoustroje. Urządzenie wyposażone jest w energooszczędne lampy, które emitują promieniowanie UV-C, tym samym wyzwalając reakcje fotochemiczne. Badania naukowe potwierdziły, że UV-C skutecznie niszczy mikroorganizmy takie jak bakterie, wirusy, pleśń i drożdże. Co więcej, każdy sterylizator powietrza pozbawiony jest pasma światła w zakresie 100-230 nm. Ten zakres promieniowania wytwarza bowiem ozon, który mógłby negatywnie wpływać na żywność i osoby będące w pobliżu. Dodatkowo sterylizatory powietrza wyposażone są w filtr węglowy, który w ekologiczny sposób oczyszcza filtrowane powietrze z lotnych związków organicznych i odorów. Promieniowanie ultrafioletowe od lat stosowane jest celem odkażania powierzchni, pomieszczeń, czy dezynfekcji narzędzi. Dzięki odpowiedniej długości fal stosowanych w sterylizatorach oczyszczane nim może być również powietrze.

Zalety sterylizatorów powietrza

Największą zaletą sterylizatora powietrza jest brak odpadów związanych z jego eksploatacją, a także bezinwazyjna metoda oczyszczania pomieszczeń. Urządzenia są całkowicie bezpieczne, a promieniowanie UV-C “nie ucieka” w przestrzeń. Podczas oczyszczania inni ludzie mogą cały czas przebywać w pomieszczeniu. Sterylizator powietrza z powodzeniem można stosować w restauracjach, barach i sklepach z wędlinami.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *