Jak się zachować na pogrzebie?

Większość ludzi boi się chodzić na pogrzeby, ponieważ nigdy nie są pewni, czego się spodziewać i jak się zachować w takiej sytuacji. Jeśli znajdą powody, by powstrzymać się od uczestnictwa, wykorzystają je, ale to jest wyjście tchórza.

  • Jeśli ktoś, kogo znasz lub ktoś, kto był ważny dla osoby, którą znasz, umiera, właściwą rzeczą jest pojawienie się, w ten sposób okazujesz szacunek.
  • Jeśli zmarły jest nieznajomym lub jest w jakiś sposób związany z osobą, którą znasz tylko od niechcenia, możesz powstrzymać się od uczestnictwa w pogrzebie i pozostać w domu.

Jeśli czujesz, że musisz wziąć udział, powinieneś zrozumieć, że twoja obecność będzie bardzo ważna dla tych, którzy stracili swoich bliskich, ponieważ znajdują się w kryzysie i będą potrzebować całego wsparcia, jakie ludzie są gotowi udzielić.

Zakład pogrzebowy – https://tren.com.pl/ – Warszawa Powązki

Nie bój się uczestniczyć w pogrzebie

Wiele osób martwi się przed pójściem na pogrzeby, ponieważ obawiają się, że powiedzą lub zrobią coś nieprawidłowo, ale prawda jest taka, że ​​jest to mało prawdopodobne. Powodem jest to, że w większości przypadków nie będziesz sam. Będą obecni inni, którzy prawdopodobnie będą się tak czuli, jak ty, ale też którzy wiedzą, jak reagować. W ten sposób możesz po prostu podążać za ich przykładem.

Jak się ubrać na pogrzeb

Pogrzeby to ponure i smutne okazje. Ubiór swobodni, codzienny, ale jest to niedopuszczalny, nawet jeśli samo wydarzenie może nie być mniej formalną sytuacją dla Ciebie.

Spodenki, szalone czapki, kolorowe koszule, brokat, sukienki o niskim kroju i klapki są nieodpowiednie i wskazują, że nie szanujesz zmarłego lub jego rodziny na tyle, aby odpowiednio się ubrać. Zamiast tego noś ciemne kolory. Ubieraj się zachowawczo w sposób, który nie zwraca na Ciebie uwagi. Należy zwrócić szczególną uwagę na tych, którzy się smucą, jak i na zmarłych.

Uważaj na słowa

Niedopuszczalny jest używanie języka wulgarnego, podobnie jak mówienie głośnym głosem. Musisz także uważać na to, co mówisz pogrążonym w smutku. Pozytywne stwierdzenia są mile widziane, ale negatywne nie. Na przykład nigdy nie powinieneś składać takich oświadczeń jak
„Jego nadmierne picie i palenie prawdopodobnie spowodowało jego śmierć”
„Teraz kiedy jej nie ma, mogę przejąć jej stanowisko, którą zajmowała w naszej firmie”.
Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to zdenerwować tych, którzy się smucą lub odciągnąć uwagę ludzi od powagi okazji. Dbaj o czystość języka i mowę, a wszystko będzie dobrze.

Składanie kondolencji

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić po wejściu na uroczystość pogrzebową, jest przywitanie się i złożenie kondolencji bliskim zmarłego.
To nie zajmuje dużo. Po prostu mówiąc coś takiego: „Nazywam się Jan Kowalski. Pracowałem z twoim bratem. Bardzo mi przykro z powodu twojej straty ”. Dodatkowo uściśniecie (delikatne) ręki pokaże, że zależało ci na tyle, aby się pojawić i dać im wsparcie emocjonalne.
Jeśli chcesz, możesz dodać inne szczegóły, takie jak „Był naprawdę świetnym facetem” lub „Znamy się od dawna i naprawdę będę za nim tęsknił”.
Pozytywne wypowiedzi, które informują zasmuconych krewnych, że znałeś zmarłego i wspominasz go miło, są zawsze mile widziane, ponieważ dają im małe fragmenty jego życia, o których mogliby nie wiedzieć. Na przykład mogą nie wiedzieć, że byliście przyjaciółmi przez lata lub że z tobą pracował. Po złożeniu kondolencji i przywitaniu się z rodziną zmarłego, możesz podejść do trumny lub urny, pochylić głowę na chwilę, a następnie usiąść za rodziną.

Tych kilka podstawowych porad może pomoże Ci w tym aby pójść na pogrzeb. Okaż szacunek zmarłym i jego rodzinie.

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.