Dopasuj rozmiar materaca do siebie

Czy jesteś gotowy kupić materac dla siebie lub członka swojej rodziny? Przy tak ważnym zakupie należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z najważniejszych wyborów jest rozmiar materaca. Dostępnych jest wiele różnych rozmiarów materacy i ważne jest, aby wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb.

Wyróżnić można kilka materiałów, z jakich jest materac — piankowy, lateksowy czy sprężynowy – jaki materac więc wybrać? Nie tylko rodzaj materiału ma znaczenie, pod uwagę należy brać również jego wielkości. Jaki więc rozmiar materaca powinno się wybrać?

Jeśli chodzi o materace, rozmiar naprawdę ma znaczenie. Rozmiar twojego materaca decyduje o tym, jak pasuje do twojej sypialni i ile osób może na nim spać wygodnie. Czy twój partner rzuca się i obraca całą noc, co wymaga dodatkowej przestrzeni? A jaki jest odpowiedni rozmiar dla dzieci — czy zbyt, aby nie za wcześnie wyrośnie z materaca?

Zobacz na stronie – sennamaterace.pl – materace dla każdego.

Popularne rozmiary materacy do łóżek

Ważne: co wcześniej wybieramy rozmiar materaca czy wymiary łózka? Od tego zależy nasza decyzja zakupu, to w pierwszej kolejności determinuje nasz wybór. Jeśli wybierzemy łózko o wymiarach 140×200, nie pozostanie nam wyboru i dokonać zakup materaca dopasowanego rozmiarem do łóżka – czyli materac 140×200. Może, jednak wcześniej lepiej zdecydować na czym chcemy spać? Jaki wymiar materaca będzie odpowiedni i od tego zaczynać zakup.

Rozmiar materaca jest związany z wielkością ciała użytkownika i co oczywiste wymiarami łózka. Większa powierzchnia materaca zapewnia większy komfort. W sprzedaży dostępne są materace jednoosobowe o szerokości: 70, 80, 90, 100 i 120 cm. Materace dla dwóch osób są o szerokości: 140, 160, 180 i 200 cm.

Chyba najpopularniejsze są materace 160×200 – dla dwóch osób.

Dla dzieci:

  • materac o szerokości 60-70 cm i długości 120-140 cm — najlepszy będzie dla niemowlaków, te materace charakteryzują się małą szerokością
  • szerokość między 70-90 cm, a długość 160 cm — przedszkolaki – ze względu na mniejszy wzrost dzieci ich długość nie jest tak duża
  • szerokość podobnie 70-90 cm, ale długość 180 cm zwiększa się długość – dla dzieci w wieku szkolnym – to raczej już standardowe wymiary
  • młodzież – rozmiary podobne jak dla dorosłych – w tym wypadku nie ma sensu wybierać mniejszych wymiarów.

Dla dorosłych:

  • większość dostępnych materacy ma długość 200 cm, zakłada się, że powinno dobierać się materace o długości ok. 15-20 cm większej od wysokości osoby, która będzie go użytkować;
  • dla jednej osoby minimalna szerokość materaca powinna wynosić 70 cm, jako optymalne jest rozmiar 90 cm. – warto spojrzeć na materace 80×200.

Po wybraniu idealnej długości i szerokości materaca możesz zapytać: jaka jest idealna wysokość, grubość materaca? Możesz pomyśleć, że grubszy materac jest zawsze wskaźnikiem komfortu, ale nie zawsze tak jest. W zależności od konkretnych potrzeb dotyczących snu grubość materaca prawdopodobnie odegra ważną rolę w zapewnieniu dobrego snu.

Czytaj – Sklep z łóżkami. Jak wybrać swoje łóżko idealne?

Cienkie materace są na ogół idealne dla małych dzieci i niemowląt, osób o szczególnych potrzebach ruchowych oraz do często przemieszczanych łóżek. Ze względu na ich mniejszy rozmiar powszechne jest, że cienkie materace mają większą twardość i są mniej pluszowe, co czyni je godnym wyborem dla lżejszych ciał. Przy mniejszym udźwigu łóżka z cienkimi materacami są łatwiejsze do składania i przenoszenia, co czyni je najlepszym wyborem dla osób potrzebujących mobilności.
Należy pamiętać, że im cięższa jest dana osoba, tym grubszy należy wybrać dany materac. Ma to wpływ na wygodniejsze ułożenia ciała w trakcie snu. Dla osób o większej masie materac powinien mieć przynajmniej piętnaście centymetrów grubości.

Dopasuj swój materac dla siebie, kieruj się komfortem spania. Istnieje wiele czynników, które odgrywają rolę w wyborze odpowiedniego rozmiaru materaca, ale najważniejszy jest Twój komfort! Twój materac będzie przy Tobie przez wiele lat, więc wybierz rozmiar materaca jako priorytet, abyś mógł uzyskać wspaniały sen, na który zasługujesz. Niezależnie od tego, czy jesteś wysoki, czy niski, śpisz razem czy sam, znajdziesz dla siebie materac.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *