Co zabrać ze sobą na wyjazd zagraniczny

Zbliżają się upragnione wakacje za granicą i nadszedł czas przygotowań? W trakcie takich przygotowań bardzo ważne jest dobrze zaplanować, co ze sobą zabrać i jak się spakować. Oczywiście lista w dużej mierze zależeć będzie od miejsca, do którego podróżujesz i pory roku. Nie da się przecież ukryć, że walizka wyglądać będzie zupełnie inaczej podróżując zimą, i inaczej latem. Istnieje jednak lista bardzo podstawowych rzeczy, o których trzeba pamiętać przed każdą podróżą – nieważne, gdzie i kiedy. Jest to 10 rzeczy, które każdy podróżnik powinien mieć ze sobą w walizce dla własnego komfortu, ale też i bezpieczeństwa.

 

Apteczka

Zabranie podstawowych leków w każdą podróż jest konieczne. Nawet zdrowe osoby, którym nic nie dolega mogą być narażone na różne dolegliwości przy zmianie klimatu. Czasem nawet lot samolotem lub długi pobyt na zatłoczonym lotnisku przyczynia się do osłabienia organizmu. W takim wypadku najlepiej jest stosować leki ze swojej własnej apteczki. Podstawowymi lekami, które należy zabrać są: tabletki na ból głowy, witamina C, tabletki na niestrawność, przeziębienie oraz tabletki do ssania na gardło. Podróżnicza apteczka powinna także zawierać zwykłe plastry opatrunkowe oraz chusteczki dezynfekująca na wypadek małych skaleczeń.

Ubrania i obuwie

Ubranie jakie należy spakować do walizki zależą od pory roku. W dużym uproszczeniu możemy podzielić wyjazdy na te zimowe i letnie. W przypadku tych pierwszych należy zabrać zimowe buty, ciepłą kurtkę, rękawiczki, szalik, a także bieliznę termiczną. Ważne są też ciepłe skarpetki oraz zimowa piżama. Pakując się na wakacje letnie należy spakować kostium kąpielowy, kilka zwykłych T-Shirtów, kilka par spodenek, jeden cieplejszy sweter lub bluzę. W przypadku każdego wyjazdu dobrze zastanów się także jakie buty będą Ci potrzebne. Nigdy nie zabieraj w podróże zupełnie nowych butów, ponieważ może się okazać, że będą niewygodne. Spakuj buty, które są już przetestowane.

 

Elektronika

Elektronika jest tak samo ważna jak przygotowywanie ubrań. Z elektroniki spakuj przede wszystkim ładowarkę do telefonu. Nie zapomnij także sprawdzić gniazdka jakie są w kraju docelowym. Jeżeli są inne niż te w Polsce to zabierz ze sobą przejściówkę. Poza ładowarką spakuj także powerbank.

Dokumenty

Przed wyjazdem sprawdź kilka razy, czy na pewno masz wszystkie dokumenty. Do przekraczania granic potrzebny będzie albo dowód osobisty, albo paszport. Jeżeli planujesz wynajęcie samochodu to upewnij się, że masz zabrane ze sobą prawo jazdy. Sprawdź także, czy masz karty pokładowe, które będą potrzebne na lotnisku.

Kosmetyki

Kosmetyki to kwestia bardzo subiektywna. Dużo zależy od miejsca, gdzie podróżujesz. Hotele zazwyczaj zapewniają podstawowe kosmetyki takie jak szampony, żele pod prysznic, mydło. Z pewnością warto jest spakować do walizki krem do opalania, krem do twarzy oraz wszystkie kosmetyki, jakie używasz na co dzień.

Gotówka lub karta

Zabierz ze sobą kartę do bankomatu, a także gotówkę. Nawet jeżeli planujesz używać w podróży tylko kartę to i tak warto jest zabrać ze sobą gotówkę. Pieniądze możesz wymienić kilka dni wcześniej w kantorze lub banku.

Mokre chusteczki/żele do rąk

Higiena w podróży jest bardzo ważna. W utrzymaniu higieny pomogą żele antybakteryjne do rąk oraz mokre chusteczki.

Zatyczki do uszu

Zatyczki do uszu przydadzą się przede wszystkim w samolocie. Okażą się one szczególnie przydatne w lotach kilkugodzinnych, kiedy będziesz spać.

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary są niezbędne w wyjazdach wakacyjnych i zimowych. Słońce może świecić ostro cały rok, więc okulary przeciwsłoneczne muszą znaleźć się w każdej walizce.

Butelka na wodę

Picie wody szczególnie w podróży jest konieczne. Zabierz ze sobą butelkę na wodę i napełniaj ją wodą ze specjalnie do tego przeznaczonych kranów.

Z powyższą listą możesz spakować się na kolejne wakacje i zmodyfikować ją wedle swoich potrzeb. Jeżeli szukasz innych porad podróżniczych to wiele z nich znajdziesz na stronie podróżniczej Guru Podróży.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *