BiznesŚwiat technologiiTechnikaWiadomości budowlane

Pasy napędowe Optibelt

Szukasz niezawodnych pasów napędowych? Potrzebujesz rozwiązania wytrzymałego? Które spełni Twoje oczekiwania? Sprawdź ofertę na pasy napędowe Optibelt, dostępne w hurtowni Sped.

Chociaż na rynku można znaleźć wielu producentów pasów napędowych, to prym wiedzie niemiecka firma Optibelt. Dzięki wieloletniej obecności na rynku, rozwijaniu wiedzy, stosowaniu coraz to nowszych rozwiązań i słuchaniu potrzeb swoich klientów, oferta Optibelt obejmuje wysokiej jakości pasy napędowe, przystosowane do wielu aplikacji, w tym również do ekstremalnych warunków pracy i otoczenia.

Pasy napędowe Optibelt

Firma Optibelt została założona w 1872 roku. I chociaż początku były trudne, szybko uzyskała bardzo dobrą pozycję na rynku, oferując wysokiej jakości produkty, odpowiadające na potrzeby klientów. Dzięki wieloletniej obecności, bogatemu doświadczeniu i ogromnej wiedzy, dziś marka Optibelt uznawana jest za lidera wśród wszystkich producentów pasów napędowych.

Oferta Optibelt obejmuje nie tylko pasy napędowe. Firma zajmuje się produkcją również kół pasowych i arkuszy oraz płyt ze sztucznych tworzyw. Ale to głównie z pasków napędowych jest znana.

Charakterystyka pasów napędowych

Przekładnia pasowa składa się z kół pasowych oraz pasów napędowych. To właśnie te ostatnie przenoszą napęd z jednego koła na drugie – dokładniej z koła czynnego na koło bierne. Przekładnie pasowe montuje się przede wszystkim w maszynach i urządzeniach przemysłowych.

Na rynku można znaleźć różne rodzaje pasów napędowych. Najpopularniejszymi są pasy klinowe, dostępne w kilku odmianach – jako modele klasyczne, uzębione, szeroko- i wąskoprofilowe. Wysokiej jakości pasek klinowy jest najlepszym rozwiązaniem dla maszyn rolniczych, szlifierek, przenośników rolkowych, przenośników taśmowych czy urządzeniach pracujących w branży zajmującej się obróbką drewna.

Równie popularne i często wykorzystywane są pasy zębate, gwarantujące synchroniczny i dokładny bieg. Wyprodukowane z odpowiedniej mieszkanki gum, pasy zębate Optibelt odznaczają się wyjątkową odpornością na ścieranie. Do zalet tego rozwiązania z reguły zalicza się także trwałość, elastyczność czy niski hałas. Odpowiednio dobrany pasek zębaty znajdzie zastosowanie przede wszystkim w kosiarkach, narzędziach papierniczych oraz drukarskich, a także w obrabiarkach czy systemach transportowych.

Oferta pasów napędowych

W wielu ofertach sklepów technicznych pasy napędowe podzielone są według standardowych kryteriów. Niekiedy można spotkać podziały bardziej rozbudowane, obejmujące także konkretne aplikacje – na przykład produkty oznaczone jako pasy rolnicze. Poniższa lista przedstawia podział pasów napędowych w hurtowni technicznej Sped:

  • pasy klinowe Optibelt o profilu pełnym
  • pasy klinowe Optibelt o profilu uzębionym
  • pasy Optibelt z chloroprenu
  • pasy zębate z poliuretanu
  • pasy napędowe do zastosowań nietypowych
  • pasy zębate z nakładkami

Jeśli szukasz odpowiedniego rozwiązania, koniecznie skontaktuj się ze specjalistą. Sam wybór pasa napędowego nie jest trudny, ale zawsze lepsza opcją jest skorzystanie z pomocy eksperta, niż marnowanie czasu na odsyłanie i ponowne zamawianie poprawnego komponentu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *