Jak szybko i skutecznie pozbyć się starych mebli?

Problem zbieractwa dotyczy coraz większego odsetka społeczeństwa. Coraz trudniej rozstać się nam z ulubionym fotelem czy stolikiem, którego czasy świetności już dawno minęły. Zużyte, niepotrzebne meble przyczyniają się do zagracania przestrzeni w mieszkaniu, co nie pomaga ani w utrzymaniu względnego porządku, ani nie wpływa korzystnie na jego walory estetyczne. Zdarza się również, że pomimo najszczerszych chęci pozbycia się starych mebli nie bardzo wiemy, w jaki sposób usunąć je ze swojego domu. Z naszego artykułu dowiecie się, co zrobić ze starymi meblami.

Sprzedaż mebli przez serwis aukcyjny

Jeśli dysponujemy meblami w stosunkowo dobrym stanie technicznym, lecz już nieco odbiegającymi designem od naszego gustu – warto sprzedać je przez Internet. Obecnie nie brakuje chętnych na meble w stylu vintage, dlatego istnieje duża szansa na powodzenie takiego przedsięwzięcia. W ten sposób pozbywamy się niechcianego mebla, jednocześnie odzyskując część pieniędzy z jego pierwotnego zakupu.

Oddanie mebli potrzebującym

Coraz trudniejsza sytuacja na rynku pracy sprawia, że wiele rodzin z trudem wiąże koniec z końcem. Wielu osób nie stać, by zrobić porządne zakupy spożywcze, o zakupie nowych mebli nie wspominając. Dlatego też warto popytać wśród rodziny, znajomych czy sąsiadów, czy nie znają potrzebującej rodziny, która z pewnością ucieszyłaby się z nowego kompletu mebli. Oddając stare meble pozbywamy się problemu, a ktoś inny zyskuje uśmiech na twarzy.

Renowacja starych mebli

Meble to rzecz materialna, więc naturalną koleją rzeczy jest ich stopniowe zużywanie. Meble nadgryzione zębem czasu wcale nie muszą wylądować na śmietniku lub w komisie meblowym. Wystarczy odrobina dobrych chęci, podstawowa wiedza z zakresu odnawiania starych mebli lub zatrudnienie specjalisty, by tchnąć w meble drugie życie. Tym samym oszczędzamy pieniądze i czas na zakup nowych mebli, a także przyczyniamy się do propagowania ekologii.

Zobacz – Meble do pokoju dziecięcego – jak wybrać i na co uważać?

Utylizacja starych mebli

Niektórych mebli po prostu nie da się uratować. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest wyrzucenie mebli z mieszkania. W regionach kraju działają Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, które zajmują się wywozem i utylizacją odpadów wielkogabarytowych, jednak są to służby działające z niewielką częstotliwością, a wynoszeniem mebli musimy zająć się sami. Coraz więcej firm zajmujących się przeprowadzkami wprowadza do swojej oferty również taką usługę jak kompleksowa utylizacja mebli. Przedstawiciele takiej firmy zajmują się nie tylko wyniesieniem niechcianych mebli z mieszkania, ale również ich transportem i samą utylizacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *