LeczeniePolecamyPolecane wiadomościSpołeczeństwoSportZdrowie i uroda

Jak pomóc sobie w bólu?

Ludzie aktywni fizycznie bardzo często zmagają się z różnego rodzaju kontuzjami oraz bólami. Bezustanne sięganie po tabletki przeciwbólowe nie sprawdza się, gdyż obciąża wątrobę, a organizm jest w stanie przyzwyczaić się do nich oraz uodpornić na ich działanie, jak więc radzić sobie z bólem?

Sport nie zawsze jest jednoznaczny ze zdrowiem

Ludzie trenują, aby zrzucić zbędne kilogramy, uzyskać wymarzoną sylwetkę, a jeszcze inny robią to z czystej przyjemności. Czasem trening kończy się jednak kontuzją, albo naderwaniem stawu, czy też mięśnia. Poziom bólu może mieć różne wymiary, niektórzy radzą sobie jedynie przy pomocy woreczka wypełnionego lodem, inni z kolei muszą skorzystać z maści bądź żelu. Ból przechodzi po paru dniach, jednakże w tym czasie należy przede wszystkim oszczędzać miejsce dotknięte kontuzją, nie forsować się i pod żadnym pozorem nie myśleć o powrocie do treningów. Warto również poznać przyczynę bólu, gdyż może być ona skutkiem nieodpowiedniego wykonywania ćwiczeń, przeciążania danego mięśnia, albo zbytniego forsowania organizmu, którego kondycja nie jest wystarczająca.

 

Co na ból?

Wśród wielu żeli oraz maści dostępnych na rynku warto zwrócić uwagę na produkt o nazwie Traumon Żel. Wykazuje on działanie zarówno przeciwzapalne, jak i przeciwbólowe, a jego nabycie nie musi być poprzedzone wizytą u lekarza, gdyż dostępny jest bez recepty. Jest on idealnym rozwiązaniem w trakcie wszelkiego rodzaju stłuczeń, skręceń oraz kontuzji związanych z mięśniami, ścięgnami oraz stawami. Osoby zmagające się z bólami kręgosłupa, barków oraz kolan także odczuwają ulgę po nałożeniu żelu. Jest on rozwiązaniem wykorzystywanym w trakcie zmagania się w bólem na odcinkach krzyżowo-lędźwiowych oraz przy tkankach miękkich okołostawowych, czy torebek stawowych.

 

Czy żel na ból jest odpowiedni dla każdego?

Zadaniem żelu jest wchłonięcie się przez skórę oraz dotarcie do miejsc w których występuje ból oraz stan zapalny. Dzięki temu, że jest on nakładany miejscowo, szansa na pojawienie się skutków ubocznych jest naprawdę minimalna, co często zdarza się w trakcie nabywania doustnych środków przeciwbólowych. Jedyny przypadek, kiedy należy zastanowić się nad zastosowaniem żelu jest stan ciąży, a także karmienia piersią. Niezbędne jest skonsultowanie się w lekarzem i poznanie jego opinii w tej kwestii. Za sprawą odpowiedniej konsystencji Traumon szybko się wchłania, co sprawia, że nie brudzi ubrań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *