Pożyczki bez BIK i KRD – dla kogo i na jakich zasadach?

Otrzymanie kredytu w banku jest w zasadzie niemożliwe w przypadku niedobrej historii kredytowej lub osób zadłużonych. W takiej sytuacji pozostaje szukać innej opcji, a taką stanowi pożyczka bez BIK i KRD. To z pewnością produkt finansowy na miarę oczekiwań wielu klientów.

Pożyczka bez BIK i KRD – jak to możliwe?

Banki i firmy pożyczkowe działają na innych zasadach. Banki podlegają przepisom Ustawy prawa bankowego i dokładnej kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. Nie mają zatem możliwości prawnych, aby akceptować prośby o kredyt w przypadku osób z niską oceną punktową w Biurze Informacji Kredytowej albo z nieuregulowanymi zadłużeniami odnotowanymi w Krajowym Rejestrze Długów. Ma to związek z brakiem wiarygodności takich klientów i wysokim ryzykiem, że zobowiązanie finansowe nie zostanie spłacone zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Z kolei podstawą funkcjonowania firm pożyczkowych jest Ustawa o kredycie konsumenckim, a to pozwala na znacznie większą elastyczność w kwestii weryfikacji wniosków złożonych o pożyczkę. Mniej rygorystyczne podejście podmiotów pożyczkowych nie oznacza, że każdy potencjalny pożyczkobiorca zostanie zweryfikowany pozytywnie. Jednak pod uwagę brane są różne czynniki, a nie wyłącznie dane zebrane z BIK-u i KRD. Znaczenie ma wysokość wnioskowanej pożyczki, wysokość lub regularność otrzymywanych dochodów, a nawet możliwość ewentualnego zabezpieczenia w postaci np. zastawu.

Należy przy tym podkreślić, że firma pożyczkowa i parabank to dwa zupełnie różne podmioty, więc nie należy zamiennie używać tych nazw.

 

Pożyczka bez BIK i KRD – kto może skorzystać?

Głównymi klientami firm pożyczkowych oferujących ten produkt finansowy są oczywiście ci, których historia kredytowa w BIK-u nie daje żadnych szans na otrzymanie kredytu bankowego albo spotkali się z negatywnym rozpatrzeniem wniosku w związku z zaległościami finansowymi wobec jakichkolwiek instytucji, co widać w KRD. To również osoby, które jeszcze w ogóle nie mają swojej historii w BIK-u, ponieważ nigdy nie korzystały z żadnych produktów kredytowych.

 

Pożyczka bez BIK i KRD – gdzie szukać?

Można skorzystać z kanału tradycyjnego, czyli pożyczek udzielanych w placówkach stacjonarnych, a nawet w domach pożyczkobiorców. Jednak coraz więcej osób wybiera wygodną formę pożyczek online. Nie ma w tym przypadku – największą grupę klientów stanowią osoby młode, które preferują załatwianie wszelkich formalności przez internet. Taka forma pozwala na swobodne porównanie kilkudziesięciu propozycji i spokojne wybranie oferty idealnie skrojonej pod indywidualne potrzeby oraz możliwości spłaty. Pożyczki online dostępne są w każdej chwili, nie trzeba umawiać się na spotkanie czy jeździć do placówki w określonych godzinach. To oszczędność czasu, ale i wysoki komfort załatwiania.
Do wyboru są natomiast opcje pożyczek krótkoterminowych lub długoterminowych. Przed wyborem oferty warto jest skorzystać z platform pośredniczących, która pomogą dobrać optymalne rozwiązanie jak serwisu typu https://concash.pl/, które posiadają wiele ofert w jednym miejscu.

 

Pożyczki bez BIK i KRD – jakie są zalety produktu?

Podstawowym walorem jest oczywiście ich duża dostępność, w tym także dla osób z niską oceną punktową lub brakiem historii kredytowej w BIK-u oraz z odnotowanym zadłużeniem w KRD. Za dużą zaletę należy też uznać możliwość złożenia wniosku online i mały stopień skomplikowania całej procedury weryfikacyjnej. Można liczyć na przejrzyste warunki przyznania, a wszystkie ustalenia musi regulować umowa zawarta pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Do wyboru są natomiast chwilówki na niewysokie kwoty i szybki termin spłaty bądź pożyczki ratalne z dłuższym harmonogramem spłat. Istnieje również opcja pożyczek społecznościowych.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *