Interaktywne zabawki – jakie miejsce zajmuje nocnik fisher price?

Zabawy w życiu dziecka są podstawą codzienności. Można to doskonale wykorzystać, łącząc to, co przyjemne z tym, co użyteczne. Powiedzenie „przez zabawę do nauki” jest często powtarzane i cieszy się popularnością nie bez powodu. Rozsądni rodzice sięgają po różne środki, które pobudzają kreatywność dziecka, rozwijają jego wyobraźnię i uczą – zarówno wiedzy, jak i funkcjonowania wśród ludzi lub w danej przestrzeni fizycznej. Współczesne projekty i modele zabawek korzystają z postępu technologicznego i specjalistycznej wiedzy psychologicznej, dzięki czemu wszystkie przedmioty są doskonale dopasowywane do wieku i etapów rozwoju dziecka. Zabawki mówią, skaczą, pachną, reagują, przemieszczają się… – im więcej robią czynności, tym bardziej współpracują z dzieckiem, które w ten sposób poznaje świat, jednocześnie świetnie się bawiąc. Innowacyjnym i dobrze przyjętym przez dzieci produktem jest interaktywny nocnik, który przygotowuje dziecko do korzystania z prawdziwej toalety.

INTERAKTYWNY NOCNIK – CO PROPONUJE FIRMA FISHER PRICE?

Nocnik Fisher Price to uśmiechnięty i kolorowy nocnik, który składa się z klapy, spłuczki wydającej dźwięki podczas użycia, a także uchwytu na papier toaletowy. Opracowanie takiego modelu pomaga dziecku w zrozumieniu i nauczeniu się korzystania z sedesu w przyszłości. Kolorowa deska ma po bokach dwa dodatkowe uchwyty – dzięki nim dziecko może poczuć się całkowicie bezpiecznie i komfortowo. Deska jest odpinana, dlatego rodzic zdejmie ją później i przyczepi do prawdziwej toalety. Pod deską znajduje się docelowy nocnik – pojemnik, do którego dziecko wydala się w zależności od potrzeby. Pojemnik da się łatwo wyciągnąć i tym samym oczyścić.

 

JASNE WSKAZÓWKI I ŚPIEW, CZYLI JAK DZIAŁA NOCNIK FISHER PRICE

W pojemniku wmontowano czujkę dotykową. Kiedy dziecko skorzysta z nocnika, usłyszy m.in. słowa: „Udało się! Teraz weź papier toaletowy”. Zaraz po tym uruchomiona zostaną wesołe melodyjki. Nocnik zaśpiewa: „toaletowy papier w rolce jest obok mnie, wezmę go kawałek, może drugi nawet, trzy lub pięć.” Proste słowa zaintonowane do melodii słynnej piosenki „Panie Janie, Panie Janie, rano wstań” są dla dziecka przyjemne i jednocześnie edukacyjne. Nocnik zaśpiewa także słowa: „mamo, spójrz, jestem zuchem, na nocniczku siadam już, jestem dumny kiedy sam załatwię się i wszyscy wkoło chwalą mnie.” Każdorazowe skorzystanie z nocnika wiąże się z interaktywnym doświadczeniem, które uczy, przyzwyczaja i rzeczywiście pozwala małemu dziecku być dumnym i zadowolonym z siebie od najmłodszych lat. Nocnik żegna dziecko zdaniem „do zobaczenia następnym razem”, co doskonale zamyka cały proces korzystania z niego i zachęca do następnego razu.

 

WARTOŚĆ ZABAWEK INTERAKTYWNYCH

Dlaczego warto wybierać dla dziecka zabawki interaktywne? Odpowiedzią na to pytanie zajmowały i zajmują się setki psychologów. Wybór, jaki dziś mamy może pozornie wywoływać chaos, jednak w rzeczywistości wymaga docenienia. Przechadzając się po sklepach wśród wielu interaktywnych rzeczy, nie musimy od razu popadać w konsumpcjonizm. Czasem wybór jednego, ale sensownego produktu na jakiś czas wystarczy. Wspomniane docenienie wynika z faktu, że zmieniły się czasy i wybór zabawek jest dzisiaj ogromny. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było mowy o rozwiązaniach, które są dostępne dzisiaj – nie w Polsce. Dzięki łączeniu dźwięku, obrazu i ruchu dzieci mogą bawić się przedmiotami oddziałującymi na różne zmysły. To pobudza ich myślenie, odczuwanie, reagowanie, a w efekcie – jest też sprawdzianem dla rodziców. Można zbadać między innymi czy dziecko rozwija się prawidłowo, jakie ma upodobania, co je denerwuje, czy jest cierpliwe. Do najpopularniejszych interaktywnych zabawek należą globusy, plansze i mapy edukacyjne, instrumenty muzyczne, ekrany do nauki języków lub liczb, a także przemieszczające się zabawki w kształcie dzieci i zwierząt. Innowacją i liderem pozostaje nocnik współpracujący z dzieckiem i reagujący na nie.

Każde dziecko nie wie, że etap, który przeżywa, jest najważniejszy i determinujący jego przyszłość. Wiedzą o tym natomiast dorośli, dlatego rodzice mogą zadbać o jak najlepsze wychowanie i dojrzewanie swojego malucha. Potrzeba do tego świadomości i chęci – opieka nad dzieckiem ma swoje trudy, jednak otwiera na nowe doświadczenia i budowanie relacji z dzieckiem już od najwcześniejszego dzieciństwa. Współczesny rynek zabawek i produktów dla dzieci oferuje mnóstwo zabawek interaktywnych, które mogą pomóc w przyjemnym spędzeniu czasu, poznawaniu świata i nauczeniu się elementarnych zasad lub czynności. Takim przykładem jest nocnik firmy Fisher Price, który został szczegółowo zaprojektowany pod kątem psychiki i ciekawości dziecka. Jest też przystosowany fizycznie, dlatego maluch może czuć się komfortowo i w miły sposób odbierać lekcje korzystania z toalety. Czynność z pozoru prosta spędza jednak sen z powiek niejednej rodzinie. To dlatego, że problemy ze zmianami i przejściem do prawdziwej łazienki są naturalnie kłopotliwe dla rozwijającego się dziecka. Interaktywny nocnik to praktyczne ułatwienie i pomoc zarówno dla korzystającego dziecka, jak i nadzorującego rodzica.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

1 Comment

 1. Avatar
  Bartek sierpień 09, 2019

  Przez zabawę można uczyć tu przykład korzyści http://www.aszkolenia.pl/1472/drewniane-logiczne-lamiglowki-korzysci.html. Wykorzystanie zabawek w nauce przynosi wiele dobrego.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *