DomOgrodnictwoRolnictwoRozrywkaSpołeczeństwo

Praktyczne akcesoria ogrodowe

Coraz częściej doceniamy możliwość posiadania własnego kawałka zieleni. Odpoczynek bliżej natury, warzywa wprost z własnej grządki, kąpiele słoneczne obok domu – to tylko nieliczne z zalet posiadania własnego ogrodu. Niektórzy świadomie urządzają zieleń tak, aby służyła wyłącznie odpoczynkowi i rekreacji. Inni natomiast decydują się na organizację kilku grządek – tak, aby mieć własne warzywa. W jakie praktyczne akcesoria ogrodowe warto się wyposażyć, aby ułatwić sobie prace przy domu lub na działce?

Narzędzia i sposób ich przechowywania

Wśród podstawowych akcesoriów, których nie może zabraknąć w żadnym ogrodzie oraz na działce, są narzędzia. Istotny jest również sposób ich przechowywania. Warto zadbać o to, aby narzędzia były składowane w jednym miejscu. Wówczas ograniczymy ryzyko zgubienia któregokolwiek z nich, a także zatroszczymy się o porządek w akcesoriach ogrodowych. Pomóc w tym może specjalna torba na narzędzia. Taki organizer pomieści wszystkie niezbędne akcesoria, które ułatwią prace ogrodowe.

Polecamy: Odkryj sekrety efektywnego ogrodnictwa z blogiem INTERTECH!


Torba na narzędzia ma liczne zalety. Nie tylko ułatwia organizację i przechowywanie akcesoriów, ale także ich przenoszenie. Dzięki licznym mniejszym i większym przegródkom można w niej pomieścić naprawdę wiele narzędzi. Niektóre z organizerów wyposażone są w dodatkowe funkcjonalności, np. po rozłożeniu mogą przybrać formę stołka do siedzenia. Torba na narzędzia to element, który kosztuje niewiele, a może wprowadzić ład i zapanować nad chaosem w ogrodowych akcesoriach.

Kompostownik – naturalny nawóz i sposób na segregację odpadów

Kompostownik przeznaczony do ogrodu najczęściej wykonany jest z tworzywa sztucznego odpornego na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Materiał ten nagrzewa się szybciej niż w przypadku drewna, przyśpieszający tym samym rozkład odpadów znajdujących się wewnątrz niego.
Podczas wyboru pojemnika na odpady należy zwrócić uwagę nie tylko na jakość wykonania, ale także na pojemność. Kompostownik będzie służył nie tylko do utylizowania resztek kuchennych, ale także trawy, liści oraz resztek z warzyw i owoców po sezonie.

Polecamy – Wąż do wody jest kluczowym narzędziem w domu, ogrodzie i przemyśle.


Kompostownik w neutralnym kolorze (np. czarny, ciemna zieleń) nie będzie wyróżniał się na tle ogrodu. Dzięki niemu zapomnimy o problemie resztek z kuchni, a także ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *