InneKobietaModa i stylPolecane wiadomościZakupyZdrowie i uroda

Jak zadbać o skórę po zimie? Najczęstsze błędy w pielęgnacji twarzy.

Zima to okres trudny dla skóry- wiatr, mróz, grzejące kaloryfery, dieta uboga w świeże owoce i warzywa- to wszystko sprawia, że skóra jest przesuszona, szorstka i pozbawiona blasku. Zanim nadejdzie lato, warto trochę popracować nad jej zdrowymi pięknym wyglądem.

Od czego zacząć?

W pierwszej kolejności należy oczyścić organizm z toksyn, pijąc więcej wody oraz dobrze byłoby zmienić dietę na lżejszą- zimą spożywamy więcej tłustych pokarmów, lecz gdy robi się ciepło za oknem nie potrzebujemy aż tylu kalorii.

Peeling twarzy należy robić dwa razy w tygodniu, aby usunąć martwe komórki naskórka. Dzięki temu skóra stanie się bardziej dotleniona, oczyszczona i wygładzona. Najlepszy będzie delikatny peeling, np. enzymatyczny, ponieważ skóra po zimie może być osłabiona. Bardzo ważne jest codzienne oczyszczanie twarzy z makijażu, kurzu i potu, do tego zabiegu polecane są płyny micelarne i mleczka.

Następny krok to nawilżanie i odżywianie.

Gdy nadchodzi wiosna, zrezygnujmy z ciężkich i tłustych kremów na rzecz lekkich i nawilżających np. Mixa, Ziaja, Dermedic. Korzystne będzie, jeśli w składzie kremu znajdzie się kwas hialuronowy, który pomoże odżywić i zregenerować skórę. Poza tym zadbajmy, aby nasz krem zawierał również filtr ochronny.

Oprócz codziennej pielęgnacji skóry, zaleca się stosować 2-3 razy w tygodniu maseczki nawilżające, które w składzie zawierają aloes, mocznik, kwas hialuronowy oraz ekstrakty roślinne.

Również dłonie i stopy potrzebują przygotowania do sezonu letniego. Schemat pielęgnacji dłoni jest podobny do pielęgnacji twarzy: najpierw złuszczanie potem nawilżanie. Na stopy warto zastosować np. skarpetki złuszczające oraz maski nawilżające do stóp.

Najczęstsze błędy w pielęgnacji skóry:

  1. Stosowanie kosmetyków wysuszających do cery tłustej- powoduje to przesuszenie skóry, co za tym idzie, produkcja łoju jest wzmożona. Powstaje tzw. błędne koło.
  2. Nie robienie maseczek i peelingów przy skórze tłustej. Jest to błąd- skóra tłusta tego potrzebuje.
  3. Mycie twarzy wodą i mydłem. Używajmy płynów micelarnych, mleczka i toników.
  4. Używanie kosmetyków zapachowych przy skórze wrażliwej. Gdy występują podrażnienia, trzeba zrezygnować z kosmetyków zawierających substancje zapachowe i alkohol.
  5. Nie używanie kremów pod oczy. Wiele kobiet o tym zapomina, lecz skóra pod oczami jest dużo cieńsza i wymaga specjalnego traktowania.
  6. Wyciskanie wągrów. Jest to zabronione, ponieważ roznoszone są stany zapalne i bakterie oraz mogą powstawać blizny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *