LEASING DLA FIRM

Jest wiele rozwiązań finansowych ułatwiających funkcjonowanie przedsiębiorstw. Firmy, które działają od lat z pewnością mają łatwiejsze zadanie, bo doświadczenie pomaga poruszać się po meandrach świata biznesu. W każdym jednak biznesie, nowym lub od dawna działającym warto szukać takich rozwiązań, które są najkorzystniejsze.

Stojąc przed koniecznością poszerzenia firmowej floty samochodów lub zakupu nowego sprzętu przedsiębiorca musi wziąć pod uwagę kilka czynników. Ważnym aspektem są tutaj koszty i możliwość ich odliczenia. Jak długo środki trwałe w które przedsiębiorca zamierza zainwestować mają służyć w firmie i kto będzie z nich korzystał? Jakie daje możliwości odliczeń i ulg podatkowych oraz ile trzeba zainwestować? Czasami najlepszym rozwiązaniem jest jednorazowy zakup sprzętu, ale często biznesowo się to po prostu nie opłaca. Zwłaszcza, że na rynku istnieje wiele rozwiązań pozwalających zaplanowanie spłat długoterminowo. Jednym z nich jest leasing samochodów oraz innych środków trwałych.

Leasing działa podobnie jak najem długoterminowy, jednak po wygaśnięciu umowy leasingobiorca może wykupić środek trwały za część jego wartości. Raty leasingu są obliczane na podstawie ceny wyjściowej samochodu lub innego sprzętu, którego umowa dotyczy. Na koszt rat wpływa ich ilość a także wkład własny lub jego brak oraz deklaracja zakupu środka trwałego po wygaśnięciu umowy leasingowej.

Najpopularniejszą formą leasingu jest leasing samochodów osobowych ale coraz popularniejszy staje się leasing samochodów dostawczych z tego względu, że umowę zawrzeć można na kilka aut i od razu wymienić całą flotę lub ją zbudować, gdyż umowy leasingowe są możliwe nawet dla firm, które dopiero powstały lub są tworzone. Warunkiem jest jedynie zarejestrowanie firmy, bez względu na to czy działa ona na rynku 10 lat czy jeden dzień. To korzystne rozwiązanie zwłaszcza dla nowych firm lub spółek córek, bo daje możliwość szybkiego zaopatrzenia przedsiębiorstwa w niezbędny sprzęt lub flotę samochodów, bez zbędnych formalności.

Co ważne raty leasingu, podobnie jak raty kredytu liczone są jako koszty i dają możliwość zakwalifikowania ich w stu procentach do kosztów uzyskania przychodu. Warunkiem, po zmianach przepisów w styczniu tego roku, jest aby kwota wyjściowa w przypadku samochodu spalinowego nie przekraczała 150 tysięcy złotych lub w przypadku samochodów elektrycznych 255 tysięcy złotych. Co i tak jest nadal korzystniejsze niż zakup samochodu w formie kredytu.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *