Red Hat Directory Server- System dla firm

W tym artykule skupimy się na tematyce oprogramowania Red Hat Directory Server, czyli propozycji marki Red Hat dla użytkowników profesjonalnych, zajmujących się zarządzaniem serwerownią. Postaramy się opisać działanie tego produktu, a także przedstawić jego najistotniejsze zalety. Jesteśmy przekonani, że tekst ten może być pomocny dla wielu użytkowników, którzy zastanawiają się nad tym, co wybrać z szerokiej oferty najróżniejszych produktów dla przedsiębiorstw. Stworzenie spójnej i skalowalnej infrastruktury sieciowej to klucz do sukcesu w kategorii rozwoju firmy działającej w branży IT. Z tego właśnie powodu zachęcamy do lektury wszystkich zainteresowanych użytkowników, którzy zastanawiają się nad wyborem nowoczesnych rozwiązań marki Red Hat.

Marka Red Hat – lider na rynku

Z pewnością wielu czytelników tego tekstu doskonale zna już produkty oferowane przez markę Red Hat, ponieważ jest ona bardzo popularna wśród użytkowników profesjonalnych. Jeżeli jednak nie znają Państwo tego producenta – poniżej krótka charakterystyka firmy. Red Hat jest firmą zajmującą się tworzeniem oprogramowania open-source. Została założona w 1993 roku w Stanach Zjednoczonych. Główny produkt tego producenta to dystrybucja Linuxa o nazwie Red Hat Enterprise Linux – system operacyjny przeznaczony dla środowiska serwerowego, często stosowany przez profesjonalistów. W portfolio firmy znajdziemy jednak również wiele innych, zróżnicowanych produktów, ułatwiających zarządzanie siecią wewnętrzną przedsiębiorstwa. Marka Red Hat od lat angażuje się w rozwój wolnego oprogramowania.

Red Hat Directory Server – czym się charakteryzuje?

Red Hat Directory Server to przede wszystkim niezależny system, który zapewnia administratorom możliwość centralnego przechowywania informacji o tożsamości użytkowników. Directory Server to tak naprawdę baza informacyjna, której zadaniem jest znaczne ułatwienie pracy użytkownikom wykorzystującym na co dzień dane. Zastosowanie tej propozycji Red Hat pozwala na uzyskiwanie dostępu do przechowywanych informacji niezależnie od lokalizacji, dzięki czemu pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki zdalnie, w dowolnym miejscu na świecie, bez żadnych utrudnień. Directory Server odpowiada także za przechowywanie informacji oraz pobieranie preferencji w katalogu, dzięki czemu nie jest konieczne odczytywanie pojedynczych plików z pulpitu użytkownika. W nieco większych firmach, które posiadają wiele biur, a ich pracownicy często pracują zdalnie – takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne i usprawnia pracę. Red Hat Directory Server wyróżnia się przede wszystkim możliwościami w zakresie konfiguracji – administratorzy sieci w danym przedsiębiorstwie mogą w jednym miejscu uzyskać wygodny dostęp do sterowania poświadczeniami oraz profilami użytkowników (niezależnie od liczby aplikacji, które korzystają z informacji bądź też rozmiaru tych aplikacji), a także wygodnie je modyfikować. Producent zadbał o bardzo wysoki stopień zarządzalności serwerem, dzięki czemu dane mogą być konfigurowane indywidualnie w zależności od potrzeb i wymagań charakterystycznych dla danego przedsiębiorstwa.

Zalety Red Hat Directory Server gwarantujące maksymalny poziom ochrony danych:

  • replikacja zasad – Red Hat Directory Server odpowiada za przechowywanie informacji o liście kontroli dostępu (ACL – access-control list) dla każdego wpisu; gwarantuje to replikację zasad bezpieczeństwa wraz z przetwarzanymi danymi.
  • metody wielokrotnego dostępu – zastosowanie takich metody umożliwia dostęp anonimowy dla użytkowników bądź też za pomocą specjalnych metod uwierzytelniania o wysokim poziomie bezpieczeństwa, na przykład indywidualny identyfikator użytkownika i hasło lub certyfikaty klucza publicznego.
  • głębokie sterowanie – oprogramowanie proponowane przez Red Hat gwarantuje przede wszystkim scentralizowaną oraz precyzyjną kontrolę dostępu; w ramach tej ochrony znajdziemy kontrolę opartą na sprawdzeniu tożsamości użytkownika, adresu IP, nazwy domeny, członkostwa w grupach, tożsamości ról bądź innych, dowolnie wybranych, reguł opartych na wzorcach.
  • uwierzytelnianie na podstawie certyfikatu – ta funkcjonalność daje podstawę do zastosowania silnego uwierzytelniania opartego na certyfikatach w połączeniu z systemem specjalistycznych certyfikatów Red Hat.
  • ochrona danych – możliwość ograniczenia dostępu konkretnych użytkowników do danych katalogów, co eliminuje ryzyko związane z dostaniem się istotnych danych w niepowołane ręce.

Red Hat Directory Server to wyjątkowy rejestr sieciowy, który jest całkowicie niezależny od systemu operacyjnego. Dzięki niemu administratorzy mogą przechowywać wiele informacji, takich jak tożsamość użytkownika, ustawienia aplikacji, dane, zasady, konta i profile i inne. Możliwość zarządzania tymi informacjami pozwala na zwiększenie poziomu ochrony danych oraz znacząco ułatwia zarządzanie wieloma użytkownikami. Dane w bazie katalogowej są przechowywane w oparciu o LDAP (Lightweight Directory Access Protocol), co ułatwia skalowalność oraz ogóle zarządzanie danymi.

Formy subskrypcji oprogramowania Red Hat Directory Server

Jak każde oprogramowanie proponowane przez markę Red Hat, produkt Directory Server jest dostępny w formie licencji, którą można wykupić na rok lub trzy. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi pakietami i wyboru idealnego rozwiązania, które sprawdzi się w konkretnym przedsiębiorstwie. Wybraną subskrypcję można dowolnie przedłużać lub zmieniać w sytuacji rozwoju firmy.

Gdzie zakupić oprogramowanie Red Hat Directory Server?

Mamy nadzieję, że lektura powyższego tekstu umożliwiła Państwu zapoznanie się z ciekawym produktem, jakim jest Red Hat Directory Server. Jeżeli chcieliby Państwo zakupić opisane oprogramowanie (w ramach licencji na rok lub trzy lata), to zachęcamy do skontaktowania się z ekspertami thomas it. W naszej ofercie posiadamy opisany powyżej produkt i z chęcią doradzimy Państwu, czy będzie on odpowiednim rozwiązaniem dla konkretnej firmy. Jeżeli nie są Państwo całkowicie przekonani, również zachęcamy do skontaktowania się z thomas itkonsultanci odpowiedzą każdemu z klientów na wszystkie pytania i pomogą w rozwiązaniu ewentualnych problemów.

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *