Jak wygląda matura ustna z języka polskiego 2019?

Przedmiot obowiązkowy Matura z Języka polskiego od lat jest traktowana jako najtrudniejsze wyzwanie stawiane licealistom. Szeroki zakres programowy, trudność przyswajanego i koniecznego do powtórzenia materiału sprawiają, że przygotowanie się do obowiązkowej matury z języka ojczystego niejednokrotnie sprawia spore trudności uczniom. Stąd możliwość skorzystania z profesjonalnych opracowań w miesiącach poprzedzających przystąpienie do egzaminu.

 

Część ustna egzaminu

Same zasady przeprowadzania ustnej części egzaminu z języka polskiego na przestrzeni ostatnich lat nie ulegają jakimś zasadniczym zmianom. Każdy uczeń losuje polecenie, a następnie otrzymuje piętnaście minut na przygotowanie się do wypowiedzi. Polecenie może odnosić się do tekstu literackiego lub ikonicznego, jak również popularnonaukowego z zakresu wiedzy o języku. Uczeń w ciągu dziesięciominutowej wypowiedzi musi wykazać się wiedzą na poruszany temat, wykazać się umiejętnością poprawnego posługiwania się językiem, zdolnościami retorycznymi. Po samodzielnej wypowiedzi nadchodzi czas na rozmowę zdającego z członkami komisji egzaminacyjnej, podczas której temat może zostać dodatkowo pogłębiony.

 

 

Szeroki zakres programowy

Trudno sobie wyobrazić proste sprostanie wyzwaniu solidnego opanowania wiedzy, która wymagana jest podczas egzaminu dojrzałości z języka polskiego, jeśli do dyspozycji ucznia nie będzie pozostawać solidnie przygotowane repetytorium maturalne. Chodzi o opracowanie pozwalające na sprawne powtórzenie wszystkich partii materiału, zarówno tych z liceum jak i gimnazjum, ale również pomagające wykorzystać nabytą i powtórzoną wiedzę do rozwiązywania zadań, które stawia przed zdającym matura. Język polski i wszelkie aspekty egzaminacyjne, specyficzne wymagania wiążące się z tym wyzwaniem okazują się zdecydowanie łatwiejsze do opanowania dzięki repetytorium „Teraz Matura”. Uwaga ta dotyczy zarówno przygotowania się do wypowiedzi ustnych, jak i sprostaniu trudom próby pisemnej, tej na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.