Jak prawidłowo wyczyścić zęby

Wiele osób – mimo czyszczenia zębów po każdym posiłku, ma problem z uzyskaniem idealnej bieli oraz unikaniem bólu powstałym w wyniku ich nadwrażliwości. Powodem być może jest stosowanie nieprawidłowych technik mycia. Czyszczenie zębów często jest dla nas niekoniecznie ważną czynnością. W efekcie chcemy wykonać to jak najszybciej oraz bez stosowania odpowiednich technik. W jaki sposób należy je czyścić, aby uzyskać idealnie białe zęby?

Brak pośpiechu

Mycie zębów jest typową czynnością wykonywaną rano. Z tego powodu pragniemy wykonać to jak najczyściej – jednakże pośpiech w tej kwestii nie jest zalecany. Szybkie mycie często chcemy zrekompensować mocniejszym dociskaniem szczoteczki – który również nie jest zalecany. Zęby nie potrzebują szorowania, lecz prawidłowej pielęgnacji. Mocne szorowanie w pospiechu może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa oraz cofania się dziąseł.

 

Techniki czyszczenia zębów

W pierwszej kolejności należny stosować ruchy obrotowo – wymiatające. Jest to prosta, aczkolwiek skuteczna metoda pozwalająca nam na usunięcie osadu oraz pozbycie się resztek jedzenia. Starajmy się wykonać od 4 do 6 ruchów w każdym obszarze naszych zębów. Oczywiście należy wykonywać to delikatnie wraz z odpowiednim tempem. Technika ta zalecana jest do stosowania zazwyczaj w pierwszej fazie szczotkowania.

Następnie możemy przejść do masowania zębów. W tym przypadku ustawiamy szczoteczkę pod kątem 45 stopni, aby włosie czyściło kieszonkę dziąsłową. Jest to miejsce, gdzie zęby łączą się z dziąsłami. Szczoteczkę należy przesuwać wzdłuż uzębienia przy pomocy lekkich drgań. Chcąc wiedzieć jak dbać o zęby, musimy również zadbać o dziąsła – poprzez oczyszczanie kieszonki.

Ostatni etap warto wzbogacić o ruchy pionowe i poziome. Ruchy w tył i przód należy wykonywać prostopadle do powierzchni żujących zębów. Aby uzyskać odpowiednie skutki – należy zastosować od 4 do 8 powtórzeń w każdym czyszczonym obszarze. Z kolei w przypadku metody pionowej – warto zastosować 4-5 ruchów na każdym odcinku.

 

Jak dbać o zęby po szczotkowaniu?

Czyszczenie jamy ustnej nie powinno ograniczać się wyłącznie do wykorzystywania szczoteczki. Pamiętajmy o stosowaniu nici dentystycznych. Pomogą nam w oczyszczeniu obszarów pomiędzy zębami – gdzie włosie szczoteczki nie ma dostępu. Należy również zwrócić uwagę na fakt, iż szczotkowanie ma głównie na celu pozbycie się zanieczyszczeń – które będą stanowić pożywienie dla bakterii. Niestety nie pozbywamy się w pełni niekorzystnych drobnoustrojów w naszych ustach.

W kompleksowym usunięciu bakterii pomogą nam płyny do płukania ust marki Listerine. W zależności od naszych potrzeb, możemy wybrać produkt wspierający świeży oddech, bielsze zęby, pielęgnujący dziąsła, dedykowany do nadwrażliwości lub ochrony szkliwa. Po bliższe zapoznanie się z ofertą warto odwiedzić oficjalną stronę marki https://www.listerine.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *