Jak najszybciej ujarzmić biegunkę?

Biegunka jest jedną z najczęściej pojawiających się dolegliwości ze strony układu trawiennego. Objawem są bardzo częste, luźne wypróżnienia, którym często towarzyszą skurcze brzucha oraz wzdęcia. Takie nieprzyjemne dolegliwości mogą się przydarzyć niestety o każdej porze roku. Warto wiedzieć, jak można sobie z nimi radzić i nie czekać kilku dni, aż same ustąpią.

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie

Regularne picie niegazowanej wody jest podstawą. Dzięki temu unikniemy poważnych powikłań, które w przypadku osób starszych i dzieci mogą być niesamowicie poważne w skutkach. Unormowanie zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej sprawi, że szybciej poczujemy się lepiej. Biegunka naprawdę eksploatuje ludzki organizm. Nie należy zamieniać wody na kawę, herbatę czy inne napoje.

Moc skutecznych probiotyków

Źródła dobrych bakterii, których potrzebuje układ pokarmowy, można znaleźć w takich pokarmach jak: kefir, kiszona kapusta, jogurt, ogórki kiszone, zielone oliwki, serek wiejski. Jeśli biegunka trwa długo lub w ogóle nie możemy spożywać wymienionych rzeczy, to probiotyki można bez problemu zakupić w każdej aptece. Zwracajmy uwagę na ich skład i przyjmujmy je koniecznie jeszcze przez kilka dni po nieprzyjemnych dolegliwościach. W przypadku biegunki po antybiotykowej warto zaopatrzyć się w preparat zawierający szczep Saccharomyces boulardii.

Bezpieczne leki na wyciągnięcie ręki

W celu skrócenia objawów warto sięgnąć po skuteczne i bezpieczne preparaty apteczne. Wybierajmy te, które zawierają substancję loperamidum lub węgiel leczniczy. Najczęściej występują w postaci tabletek i można je kupić nawet w drogeriach czy przy kasach w różnych sklepach. Biegunka nie skończy się oczywiście natychmiast po zażyciu 1 czy 2 tabletek. Liczba wypróżnień zmaleje stopniowo, objawy będą mniej bolesne.

Powrót do jedzenia

Bez jedzenia jednak żyć się nie da – przy biegunce tym bardziej. Trzeba jednak wybierać takie produkty, które pomogą w ponownym formowaniu i utwarzaniu stolca. Sięgajmy zatem po: banany, biały ryż, białe pieczywo. W kolejnym etapie można włączyć do posiłków takie rzeczy jak: chude, białe mięso czy ziemniaki. Biegunka gwałtownie oczyszcza nasz organizm, dlatego zaczynajmy od małych porcji. Jeśli objawy nie ustąpią po kilku dniach, to konieczna jest wizyta u lekarza.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.