Czy potrzebujesz firmy sprzątającej do biura?

Niezależnie od specyfiki firmy zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za sprzątanie powierzchni płaskiej jest decyzją gwarantującą wygodę i spokój. Warto jednak mieć na uwadze, że jako przedsiębiorca masz kilka rozwiązań umożliwiających podjęcie satysfakcjonującej decyzji. Osoba prywatna, firma sprzątająca, czy może jesteś gotowy, by podejmować się sprzątania samodzielnie? Wybierając konkretną usługę, masz do dyspozycji wiele czynników poprawiających sposób użytkowania przestrzeni. Mimo że finalnie efekt będzie taki sam, to wybór nie jest prosty.

Sprzątanie samodzielne

Zazwyczaj ta opcja jest najmniej wygoda i decyduje się na nią niewielki odsetek przedsiębiorców. Samodzielne sprzątanie z reguły dotyczy codziennych porządków, gdzie dba się o pozmywane naczynia i czyste miejsce pracy. W przypadku złożonych i wymagających zadań fatygowanie pracowników mających na głowie inne zajęcia zazwyczaj nie jest efektywne i satysfakcjonujące. Ponadto finalna decyzja jest uzależniona od powierzchni biura. Jeśli to jedno, ewentualnie kilka pomieszczeń, to być może wynajem dodatkowej osoby byłoby niekorzystne dla przedsiębiorstwa z punktu widzenia finansowego.

Zatrudnienie osoby prywatnej

Dzięki platformom, grupom stworzonym na mediach społecznościowych, czy tradycyjnej poczcie pantoflowej możliwe jest znalezienie osoby sprzątającej. Tego typu forma zatrudnienia wydaje się pozornie tańsza, ponieważ zazwyczaj punktem wyjścia jest stawka godzinowa. Finalnie okazuje się, że zatrudniając osobę z zewnątrz, musimy zająć się niezbędnymi formalnościami, co generuje dodatkowy czas i koszty, które przedsiębiorstwo ponosi w ciągu każdego przepracowanego miesiąca.

Profesjonalna firma sprzątająca

Skorzystanie z pomocy profesjonalistów to rozwiązanie, które ma najwięcej korzyści. Wybierając firmę z zewnątrz, masz pewność, że nie musisz przejmować się ubezpieczeniem czy też innymi świadczeniami. Masz gwarancje jakości, spokoju i komfortu, czyli będziesz usatysfakcjonowany z dokonanego wyboru. Wybierając profesjonalistów, zyskujesz możliwość dopasowania grafiku do indywidualnych potrzeb, a ponadto firma zapewni dostęp do odpowiednio dobranych środków czystości.

Wada = zaleta

Spośród dostępnych wyborów wszystkie przedstawione mają swoje wady i zalety. Bardzo często przedsiębiorca boi się zatrudniać firmę sprzątającą, ponieważ obawia się zawyżonych kosztów usługi, jednakże czy obawa, aby na pewno jest słuszna? Firma dokona wyceny usługi i przedstawi kosztorys jeszcze przed podjęciem finalnej decyzji o rozpoczęciu współpracy. Dzięki doświadczeniu jest w stanie podać przybliżoną ilość przepracowanych godzin, które będą wymagane, by porządek na wskazanej powierzchni był nienaganny. Przedsiębiorca nie musi przygotowywać umowy. Dodatkowo firma oddelegowuje pracownika zawsze, nawet jeśli jedna osoba zachoruje lub zrezygnuje z pracy. Nie ma powodów do obaw.

Dlaczego zatrudnianie firmy sprzątającej jest najlepsze?

Atutem firmy sprzątającej, która zajmuje się czyszczeniem powierzchni płaskich zawodowo, jest jej dostęp do niezbędnych sprzętów i środków czystości. W tej sytuacji przedsiębiorstwa nie musi kontrolować listy zakupów lub dokonywać zakupu podstawowych narzędzi, które są potrzebne do czyszczenia. W przypadku zatrudniania osoby prywatnej lub oddelegowaniu zajęcia na bieżących pracowników firmy trzeba liczyć się z dostarczaniem wszystkich akcesoriów, a w konsekwencji cena sprzątania wzrasta.

Artykuł został przygotowany przez firmę Floor Clean Service która specjalizuje się w sprzątaniu biur i firm.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *