Jak przygotować się do opieki nad psem?

Opieka nad psem to super sprawa, ale również ogromny obowiązek. Przed podjęciem tej ważnej decyzji należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Pamiętajmy, że obecność zwierzaka w domu wpłynie na życie całej rodziny, więc wszyscy domownicy muszą być na to gotowi.

Pierwsze dni w nowym miejscu dla małego psa to ogromne przeżycie. Aby jak najbardziej ułatwić szczeniakowi proces adaptacji należy odpowiednio przygotować dom na jego przybycie. Należy też odpowiednio wcześniej kupić kilka niezbędnych rzeczy.

Wyprawka dla psa

Osoby, które nigdy wcześniej nie opiekowały się psem mogą nie wiedzieć, co należy mu kupić. W psiej wyprawce powinny się znaleźć przede wszystkim:

Obroża – Nawet małe psy powinny mieć obrożę. Najlepiej, jeśli jest ona skórzana lub parciana. W żadnym wypadku nie należy wybierać obroży wykonanej z metalu głównie z uwagi na jej dużą wagę.

Smycz – Smycz najlepiej jeśli jest wykonana z taśmy lub liny.

Legowisko – Młode psy mają w zwyczaju drapać i obgryzać swoje posłanie, dlatego nie warto wydawać dużo pieniędzy na drogie legowisko dla szczeniaka. Na początek wystarczy jeśli funkcję legowiska będzie spełniał gruby koc. Posłanie należy ułożyć w takim miejscu by pies leżąc mógł obserwować co się dzieje w mieszkaniu.

Dwie miski – W jednej misce powinna być podawana karma dla psów a w drugiej cały czas musi być woda. Najlepiej sprawdzają się miski wykonane ze stali. Łatwo je utrzymać w czystości, są estetyczne i bardzo wytrzymałe.

Szczotka – Czesanie młodego psa powinno odbywać się dość często. Pozwala ono pozbyć się resztek sierści szczenięcej. Najlepsza do tego jest szczotka wykonana z naturalnego włosia.

Ochrona przeciw kleszczom – Wybierając środek przeciwko kleszczom najlepiej kierować się radami weterynarza. Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju preparatów a także specjalne obroże przeciwko kleszczom.

Zabawki – Każdy pies powinien mieć swoją zabawkę. Godne polecenia są różnego rodzaju zabawki wykonane z grubych sznurów i szmaciane piłeczki.

Zapas karmy dla szczeniaków – W sklepach zoologicznych można zakupić specjalne karmy przeznaczone specjalnie dla małych psów.

Jak przygotować dom na przybycie psa?

Kiedy zakupimy już wszystkie niezbędne rzeczy należy przygotować dom na przybycie szczeniaka. W pierwszej kolejności należy jasno określić czy będzie się on mógł poruszać po całym domu czy tylko po jego części. Miejsca, do których ma nie mieć dostępu należy odpowiednio zabezpieczyć.

Kolejną rzeczą jest jak najszybsze nauczenia młodego psa czystości. Jednak na początku mogą zdarzać się niemiłe niespodzianki. Pamiętajmy, że małe szczeniaki muszą załatwiać swoje potrzeby znacznie częściej niż dorosłe psy.

Jeśli zależy nam na naszych butach warto je przed przybyciem szczeniaka pochować. Młode psy nie oszczędzają obuwia.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.