Lato maluje nasz świat

Latem moda wyciąga ręce po kolor z największą ochotą. Jednak w obecnym sezonie przechodzi samą siebie, sprawiając, że damskie szafy zaczynają wyglądać jak z kreskówki Walta Disneya.

Wśród mocnych kolorów, które zdominują lato, prym wieść będą żółć, zieleń i pomarańcz. Są one jednak zaledwie o oczko wyżej w rankingu popularności od różu, czerwieni czy kobaltu. Świetnym koktajlem kolorystycznym jest również indygo i khaki z cytrynowym. – Właściwie każdy kolor, który jest wystarczająco intensywny, jest uznawany obecnie za supermodny. Niektóre z nich pojawią się również w nieco spokojniejszych zestawieniach, np. soczysta czerwień w towarzystwie czerni i beżu, a także w trochę bardziej wyrafinowanym duecie z oliwką. – mówi Monika Onoszko, specjalistka od trendów, projektantka ubrań i wyposażenia wnętrz. – Z kolei pomarańcz w wersji uspokojonej pojawi się obok odcieni cynamonu, kawy i barwy piasku – dodaje.

Z barw klasycznych dominujące będą odcienie off-white, czerń, latte macchiato, oliwka i kolor muszli, a więc barwy z ciepłej palety. Jednak obecność srebra sprawi, że odżyją też i nabiorą klasy chłodniejsze miejskie szarości. Ponadto pojawią się niebieskości, w dodatku we wszystkich odcieniach i wariantach wzorów, od etnicznych, poprzez kwiatowe, aż do batikowych .

Oprócz nich dość istotne będą również niewinne pastele, choć nie pojawią się aż w takiej ilości jak ich intensywniejsze odpowiedniki. Bez względu jednak na to, czy będzie to błękit nieba, masłowa żółć czy dziecięcy róż, te urocze odcienie rozpanoszą się zarówno we wzorach, jak i dużych powierzchniach garniturów, topów i sukienek. Kolorystyczne szaleństwo nie ominie również galanterii. Portfele i etui o soczystych barwach egzotycznych owoców możemy znaleźć w ofercie wielu ekskluzywnych marek galanteryjnych, np. Krenig. Wystarczy wejść chociażby do sklepu http://sklep.krenig.pl/ i wybrać portfele, które będą pasowały do naszych letnich kreacji, albo… stroju kąpielowego na plażę.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *