Inne

Jak zabezpieczyć domki letniskowe przed włamaniem?

Domki letniskowe są bardzo łatwym łupem dla złodziei i włamywaczy. Właściciele bywają w nich tylko przez kilka miesięcy w roku i nie rzadko zapominają o odpowiednim zabezpieczeniu, a ewentualnych szkód i tak nie zgłaszają policji. Jak chronić się przed takimi przestępstwami?

Trzeba przyznać, że domki letniskowe bardzo często stają się łupem dla włamywaczy, drobnych złodziejaszków, a nawet bezdomnych, którzy szukają schronienia w nocy. Jest tak między innymi dlatego, że właściciele posesji nie dbają o nią z należytą starannością, rzadko się na niej pojawiają, a jeśli dochodzi do popełnienia przestępstwa — nikomu nie zgłaszają sprawy. W ten sposób zostawia się niemal otwartą furtkę złodziejom, którzy tylko czekają na takie okazje.

Poznaj – Przesuwne drzwi do pokoju – na co zwrócić uwagę

Warto więc pamiętać, że o domki letniskowe warto zadbać tak samo, jak o dom, w którym mieszkamy na co dzień. Nie przechowywać w nich wartościowych urządzeń RTV, jeśli nikt nie zagląda do budynku przez wiele miesięcy. Kategorycznie należy się też wyzbyć zwyczaju chowania klucza pod wycieraczką, donicą albo na futrynie drzwi. Włamywacze dobrze znają bowiem takie zwyczaje i bez trudu znajda klucz, jeśli tylko będzie ukryty gdzieś na działce. Warto również zainwestować w podstawowe zabezpieczenia, takie jak rolety antywłamaniowe i wzmocnienie drzwi zewnętrznych, a jeśli jest taka potrzeba, nawet w monitoring.

Czytaj także –

Kolce na gołębie – skuteczny sposób na niepożądanych gości

Rolety antywłamaniowe stanowią skuteczne zabezpieczenie przez włamywaczami. Uniemożliwiają bowiem wybicie szyb w oknach, a także zaglądanie do środka. Wzmocnienie drzwi również jest konieczną inwestycją dla wszystkich, którzy mają domki letniskowe, ponieważ standardowe drzwi zewnętrzne w takich budynkach bardzo łatwo wyważyć i otworzyć, nawet nie mając klucza. Jest to co prawda dodatkowa inwestycja, ale koszt poniesiony jednorazowo daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala uniknąć wydatków, związanych z ponownym kupowaniem skradzionych sprzętów czy renowacją zniszczonej elewacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *