Kolce na gołębie – skuteczny sposób na niepożądanych gości

Ptaki, mimo że niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ekosystemu, w miastach bywają uciążliwe i powodują wiele szkód. Skarżą się na nie mieszkańcy osiedli, które ptaki szczególnie sobie upodobały. Odstraszanie ptaków jest trudne, ponieważ zwierzęta coraz mniej boją się ludzi, gołębie są również nieczułe na odstraszacze dźwiękowe. Czy w takim razie można pozbyć się niechcianych lokatorów? Co zrobić, aby gołębie nie wlatywały na balkony i nie powodowały zniszczeń? Czy kolce na ptaki to dobry pomysł?

Ptaki – niechciani mieszkańcy osiedli

Ptaki na osiedlach nie zawsze są mile widziane. Dla wielu osób są dużym utrapieniem i powodem do zmartwień. Szczególnie uciążliwe są gołębie i mewy, które przesiadują na balkonach i parapetach, zanieczyszczają je odchodami, powodują szybsze niszczenie się elewacji. Ptasie odchody mogą być również źródłem groźnych dla ludzi i domowych zwierząt bakterii. Powodują odbarwienia materiałów wykończeniowych, a ślady po ptasich odchodach są bardzo trudne do usunięcia. Wiele osób szuka sposobów na pozbycie się skrzydlatych, nieproszonych gości. Na rynku dostępne są różnego rodzaje odstraszacze na ptaki, które pomagają rozwiązać problem. Które z nich są najbardziej skuteczne w walce z gołębiami?

Zabezpieczenia przed gołębiami i innymi ptakami

Na rynku są różnego typu odstraszacze gołębi, dzięki którym można pozbyć się ptactwa z balkonów i terenów posesji, a także uniknąć zakładania gniazd w nieodpowiednich miejscach. Odstraszacze chronią przed ptakami różnych rozmiarów i gatunków. Można je umieszczać na balkonach, tarasach, gzymsach, rynnach i dachach. Nadaję się do montażu na różnych powierzchniach np. drewnianych, metalowych czy betonowych.  Do najczęściej wykorzystywanych odstraszaczy na ptaki należą plastikowe kolce w różnych kształtach i rozmiarach, siatki i figurki ptaków drapieżnych. Można kupić odstraszacze w różnych kolorach, pozwalające na dopasowanie ich elewacji budynku czy balkonu. Akcesoria wykorzystywane są na zewnątrz budynków, dlatego są odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Kolce przeciwko ptakom – skuteczna ochrona różnych powierzchni

Do najczęściej stosowanych odstraszaczy należą kolce przeciw ptakom. Dzięki nim można skutecznie pozbyć się gołębi i innych gatunków ptaków z dachów, balonów i tarasów. Kolce na ptaki są idealnym zabezpieczaniem sklepów wielkopowierzchniowych, przystanków, pomników oraz hal produkcyjnych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Stanowią dobre zabezpieczenie powierzchni pomników, kiosków i wielu innych miejscach, które szczególnie upodobały sobie gołębie. Montaż kolców jest łatwy, szeroki wybór pozwala wybrać rozmiar pasujący do danej powierzchni. Zabezpieczanie przykleja się do powierzchni, dlatego do montażu kolców potrzebny jest profesjonalny klej oraz dokładne wyczyszczenie miejsca, w którym będą naklejone kolce. W przypadku, gdy dostęp do dachu czy gzymsu jest utrudniony i samodzielny montaż jest niemożliwy, można skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy, która przy pomocy sprzętu zamontuje kolce na ptaki. Warto pamiętać, że zabezpieczenia przed gołębiami dla skrzydlatych gości, to humanitarna ochrona przed ptakami. Kolce na ptaki mają za zadanie odstraszenie gołębi przed siadaniem na balkonie czy dachu, a nie zranienie zwierząt. Gdy ptak usiądzie na kolcach, odczuwa silny dyskomfort, natychmiast odlatuje i zmienia miejsce bytowania.

Najlepsze kolce przeciw ptakom – jakie wybrać?

Kolce na ptaki i gołębie występują w różnych rozmiarach, kolorach, są wykonane z różnych materiałów, mają różne rozstawienie prętów. Wybierając odpowiedni model, należy zastanowić się, gdzie będzie zamontowany oraz przed jakimi ptakami ma chronić. W celu ochrony przed gołębiami wystarczą kolce wyposażone w 32–70 pręty na 1 metr bieżący. Aby wydłużyć okres użytkowania, warto kupić zabezpieczenie wykonane z dobrej jakości tworzywa sztucznego, zakończone tępo stalą. Osoby, które chcą zabezpieczyć powierzchnię o nietypowym kształcie, powinny wybrać kolce w postaci pojedynczych modułów, które można z sobą łączyć. Ważna jest również estetyka odstraszaczy na ptaki. Najlepiej wybrać takie kolce przeciwko ptakom, których kolor będzie podobny do elewacji i będzie zlewał się z otoczeniem.

Inne odstraszacze ptaków

Kolce przeciw ptakom to nie jedyne skuteczne zabezpieczania przed gołębiami. Dużą popularnością cieszą się figurki ptaków drapieżnych np. sowy, kruka czy sokoła. Takie sztuczne ptaki chronią balkon czy dach przed inwazją gołębi, wróbli i innych małych gatunków. Balony i tarasy można również zabezpieczyć siatką na ptaki. Siatka uniemożliwia wlatywanie ptaków na balkon, a tym samym pozwala ochronić wnętrze przed dużą ilością ptasich odchodów. Sitaki na ptaki wykonane są z mocnego tworzywa, odpornego na działanie warunków atmosferycznych tj. wiatr, mróz, deszcz i promieniowanie uv. Właściciele kotów mogą wybrać siatkę ze wzmocnieniem, która dodatkowo będzie zabezpieczaniem dla pupila i ochroni go przed upadkiem z dużej wysokości.

Gdzie kupić kolce przeciw ptakom

Aby mieć pewność, że kolce przeciw ptakom spełnią swoje zadanie i ochronią balkon przed niepożądaną obecnością gołębi, warto wybrać produkty sprawdzonych producentów. Firma Top Protect oferuje wszystkie dostępne w Polsce kolce na ptaki typu PIK, S, V, W, X, Spike A, Spike B, Spike C itd. Warto wybrać mechaniczne odstraszacze gołębi i pozbyć się ze swojego terenu uciążliwego ptactwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *