Błona klejowa – poznaj jej domowe zastosowania!

Błona klejowa: prosty przedmiot o szerokim przeznaczeniu. Chociaż błonę klejową najczęściej spotkać można w profesjonalnych przestrzeniach specjalistycznych zakładów, to znajdzie również wiele zastosowań w przestrzeni domu.
Ze względu na swoją charakterystykę jest materiałem niedrogim, ale jednocześnie wytrzymałym i przydatnym wtedy, gdy chcesz w łatwy sposób stworzyć coś nowego z nietrudno dostępnych materiałów. Ramki i dekoracje, modele statków i samolotów, a nawet filtry ochronne na monitor komputera – dzięki błonie klejowej ich wykonanie stanie się prostsze niż kiedykolwiek.

Błona klejowa – co to jest?

Błona klejowa, zwana też niekiedy filmem klejowym, to taśma powleczona warstwą szybkoschnącego kleju. Szybka w użyciu i prosta w obsłudze, charakteryzuje się o wiele większą przyczepnością niż inne materiały tego typu. Właśnie dlatego stanowi ona ekonomiczną alternatywę dla wszelkich metod łączenia powierzchni, które wymagają użycia narzędzi: gwoździ, szpilek zszywek. Użycie błony klejowej zapewnia zatem szybkie i bezproblemowe spajanie wszystkich materiałów lekkich. Oprócz papieru można do nich zaliczyć również listwy drewniane oraz tkaniny.

Błona w poligrafii i papieroplastyce

Błona klejowa nie bez przyczyny najczęstsze zastosowanie znajduje w różnorakich przedsiębiorstwach poligraficznych: drukarniach, introligatorniach i zakładach kserokopiarskich. Ze względu na lekki charakter i wysoką przyczepność doskonale nadają się do klejenia papieru i tektury. Błony klejowe można wykorzystać przy własnoręcznym wykonywaniu folderów, kartek okolicznościowych oraz pocztówek.

Błona klejowa na ścianie?

Użycie błony ma również duży sens przy samoprzylepnym mocowaniu tablic, znaków i elementów dekoracyjnych. Z tego względu film klejowy znajduje zastosowanie zarówno w przydomowym warsztacie, jak również w przestrzeni tarasu czy altany. Błona z powodzeniem utrzyma również lżejsze konstrukcje, takie jak ażurowa okładzina ceramiczna w formie mozaiki. Gdy jednak taśma ma służyć jako element podtrzymujący, cechować się musi naprawdę wysoką przyczepnością. Najlepiej będzie wybrać produkt renomowanego producenta, na przykład błona klejowa 3M doskonale sprawdzi się do tego typu zastosowań.

Nie tylko modelarstwo

Bezproblemowe użycie i wysoka wytrzymałość na działanie szkodliwych czynników sprawia, że łączenie za pomocą filmu klejowego jest sposobem wprost stworzonym do zastosowań modelarskich – zarówno tradycyjnych, jak również uwzględniających użycie elektroniki. Dobrym pomysłem będzie też powleczenie ochronną warstwą filmu szkolnych zeszytów czy też monitorów komputera – dzięki temu zyskają o wiele większą odporność na zalanie i inne uszkodzenia mechaniczne.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.