Zawsze szukaj porad u eksperta – poradniki

Eksperta znajdziesz w każdej dziedzinie – i to więcej niż jednego. Któż to taki? Oczywiście każdy to wie. Jeśliby skrócić wszelkie definicje i opisać go krótko, to jest to ktoś, kto zna się na tym, co robi i jest w tym mistrzem. Posiada także doświadczenie oraz stale się rozwija. Służy pomocą i pożyteczną radą. To też człowiek sukcesu.

To wszystko jest oczywiste. Często jednak obserwując poczynania ludzi, można zauważyć, że niestety pomocy szukają nie tam, gdzie trzeba lub sami próbują grać role „ekspertów”. W ten sposób nie znajdą jednak rozwiązania ich problemów oraz odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

 

„Ekspert udzieli Ci fachowej pomocy, więc jeśli go szukasz, to znajdź właściwą osobę”.

 

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że prawdziwy ekspert to nie ktoś, kto na lewo i prawo chwali się tym, że nim jest. Nie musi. Dzieje się tak z prostego powodu. Taki człowiek zna swoją wartość a o tym, że jest ekspertem, mówią jego osiągnięcia. To właśnie inni ludzie mówią o kimś, że jest ekspertem, a nie on sam lub nie ona sama. W ten sposób buduje się markę ekspercką, a nie na odwrót.

Szukasz ciekawych porad zobacz na http://www.poradniki24h.pl/

Weź teraz pod rozwagę to, o czym była mowa chwilę wcześniej. Ludzie często lubią sobie przypiąć etykietkę „ekspert” bądź szukają pomocy u tych, którzy sobie ją przypięli. Efektem takiego postępowania – jak nie ciężko się domyślić – będzie jedynie wpuszczenie kogoś w przysłowiowe krzaki malin.

 

Trzeba sobie uświadomić fakt, że jeśli ma się z czymś problem to pomocy szuka się u profesjonalisty, fachowca. Nie idzie się po poradę do wszystkich, czyli np. do cioci, babci, brata, kolegi, kota, psa itd. Chyba że któreś z nich jest w ekspertem w dziedzinie, którą Ty się interesujesz i szukasz wsparcia – wtedy ma to sens. Do czego jednak te wywody zmierzają? Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania z dziedziny, która Cię interesuje, niech będzie to, dajmy na to fizyka, to szukaj ich u… fizyka. Nie szukaj odpowiedzi u babci, która nie ma o tym bladego pojęcia. Ona może co najwyżej Cię wysłuchać – i dostaniesz potem placek. Także nie u kolegi, który będzie mówił Ci, co powinieneś zrobić i wiedzieć a sam fizyki nie rozumie i również nie u cioci, która jest np. polonistką. Patrz zawsze na kogoś, kto odniósł sukces w danej dziedzinie.

 

Są też oczywiście ludzie, którzy ochoczo będą Ci mówili, co masz zrobić i jak masz to zrobić. To tzw. eksperci od wszystkiego. Takich ludzi też sobie lepiej odpuścić. Ich problem polega na tym, że w ten sposób próbują podbudować swoje ego. Mają tylko kompleksy, a więc w celu podniesienia własnej wartości będą udawać, że znają się na wszystkim.

Informacje na temat rozwoju, szkoleń – http://www.rynekszkolen.pl/

Można podać też inny przykład. Jeśli nie znasz się na komputerach i jak ktoś Cię o to pyta, bo ma z tym problem, to powiedz wprost: „zanieś go do serwisu”. Możesz pomyśleć również o tym, czy któryś z Twoich znajomych zna się na tym. Ktoś, kogo możesz polecić, żeby pomógł. Nie graj roli eksperta w jakiejś dziedzinie, jeśli nim nie jesteś. Bądź mądrzejszy i bardziej błyskotliwy niż reszta samozwańczych „ekspertów”. Jeśli się na czymś naprawdę znasz, to jak najbardziej powinieneś swoją wiedzę, jak i doświadczenie wykorzystywać. Jeśli tak nie jest, to nie baw się w speca.

 

Widzisz, w czym rzecz. Ile razy zdarzyło Ci się szukać odpowiedzi u wszystkich i ile razy potem okazały się one błędne? Ile razy szukałeś pomocy, której tak naprawdę nie dostałeś? Można się założyć, iż zdarzyło się to wiele razy. Każdy człowiek miał takie sytuacje. Po kilku bolesnych lekcjach przyszło w końcu zrozumienie.

 

„Ekspert – jeśli zechcesz to i Ty możesz się nim stać”.

 

Działając na podstawie rzetelnej wiedzy i własnego doświadczenia, sam możesz zostać nie lada fachowcem. Takim z prawdziwego zdarzenia. I byłoby to dobre, ponieważ to świetne antidotum na wszelkiego rodzaju „radosnych speców”. Pomyśl, jak miło byłoby pomagać ludziom, bazując na tym, na czym naprawdę się znasz. Widzieć jak to, co przekazujesz, sprawdza się u kogoś rewelacyjnie; widzieć, że to naprawdę działa. Także stań się ekspertem, a odniesiesz sukces. Bądź rzetelną osobą, fachowcem z prawdziwego zdarzenia.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

1 Comment

  1. Avatar
    Marek W. sierpień 22, 2019

    Podobnie jeśli szukamy usług prawniczych to chcemy aby nasze sprawy prowadził ekspert – w tym celu warto skierować się odpowiedniego miejsca – przykład adwokat szczecin.

Leave reply

Only registered users can comment.