BiznesInnePokaz slajdówPolecamyPolecane wiadomościRozrywkaSpołeczeństwo

Integruj się, czyli jak się zachować na firmowej imprezie

Twój pracodawca urządza imprezę integracyjną dla wszystkich pracowników firmy? Nie wiesz, w co się ubrać, jaki zrobić makijaż i jakie poruszać tematy podczas spotkania? Podpowiadamy.

Imprezy firmowe – po co je organizować

Firmy organizują cykliczne imprezy integracyjne po to, by pracownicy nawiązali ze sobą bliższe kontakty(wiadomo, że w firmie, w której wszyscy się znają i lubią, pracuje się wydajniej i lepiej), by bardziej identyfikowali się z firmą i by mogli nieco odpocząć od stresów i napięć. Poza okolicznościami jak Wigilia czy Wielkanoc, coraz częściej zdarza się, że kadra zarządzająca organizuje imprezy spoza kalendarza.

Najczęstsze miejsca spotkań

Poza klasyczną wersją imprez restauracyjnych lub klubowych coraz częściej korzysta się z pomysłów integracyjnych zabaw i funduje swoim pracownikom gokarty, paintball czy kręgle. W zależności od rodzaju samej imprezy zmieniają się też zasady co do stroju i zachowania pracowników. Inaczej się ubierzesz i zachowasz na wystawnej kolacji, podczas której zdarzy Ci się siedzieć naprzeciwko szefa, inaczej na mniej formalną czy sportową okazję. Kieruj się jednak zawsze jedną zasadą, jaką jest powściągliwość – i w stroju, i w zachowaniu.

Strój, czyli co ubrać na imprezę formalną i nieformalną

Jeśli wybieracie się na kolację do restauracji, a później na kilka drinków do klubu, możesz postawić na szykowną sukienkę lub elegancką garsonkę. O ile okazja taka daje w końcu szansę, by pokazać się w czymś innym niż biurowy uniform, staraj się nie przesadzać z dekoltami i zbyt krótkimi miniówkami. Ostatecznie może to zostać źle odebrane, a nierzadko nawet stać się powodem do zgryźliwych komentarzy czy plotek. Lepiej i pewniej jest postawić na elegancję i szyk.

Niech to więc będzie obcisła sukienka za kolano w wyzywającym kolorze i sznur pereł albo lejące się, satynowe spodnie, wysokie obcasy i podkreślający talię błyszczący top. W przypadku imprezy mniej formalnej postaraj się założyć coś wygodniejszego, co nie będzie krępowało Twoich ruchów. Niech to będzie kolorowa sukienka i lekkie, sportowe buty lub przewiewna koszula wpuszczona w spodnie z wysokim stanem i niewysoki obcas.

Makijaż i dodatki – znaj umiar

Jeśli na co dzień stosujesz mocny makijaż nie musisz zmieniać tego z okazji imprezy. Jeśli jednak nie zdarza Ci się używać grubej kreski, różu do policzków i szminek – nic na siłę. Najważniejsze dla Ciebie to czuć się dobrze we własnej skórze. Podkreśl nieco oczy, stosując delikatny cień i ciemny tusz, możesz użyć też delikatnego podkładu np. Maybelline Affinitone Mineral Light Honey i delikatną szminkę czy błyszczyk. Nie przesadzaj z dodatkami, lepiej wypadniesz dobierając do siebie odpowiednio kolczyki, torebkę i buty niż dokładając do tej listy bransoletkę, wisiorek i broszkę.

Rozmowy – o czym mówić, a których tematów unikać

Wszystko zależy od tego jak dobrze znasz się z ludźmi z firmy. Jeśli pracujecie ze sobą długo z pewnością nie będzie problemu, by znaleźć tematy do rozmowy, jeśli jednak dopiero się poznajecie, spróbuj zainteresować się osobami, które siedzą najbliżej Ciebie. Zadawaj pytania o życie poza pracą, rodzinę, zainteresowania czy plany na nadchodzący urlop. Staraj się nie plotkować o nikim z firmy ani nie mówić złych rzeczy dotyczących codziennych obowiązków w pracy. To naprawdę nie miejsce i czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *