Jak rozpoznać dobrej jakości meble w stylu francuskim?

Meble francuski to dla wielu z nas synonim wysmakowanej elegancji i szyku. Ich zaokrąglone linie, misterne rzeźbienia, finezyjne pikowania od razu przyciągają wzrok i zachwycają swoim wyglądem. Jeżeli myślisz o wyposażeniu w meble francuskie swojego mieszkania, sprawdź razem z nami, jak wyszukać najlepsze!

W sprzedaży można znaleźć obecnie wiele różnych mebli francuskich oraz w stylu francuskim, które przeznaczone są do salonów, sypialni, pokojów dziecięcych, a nawet kuchni czy łazienek. Stoły, ramy łóżek, sofy oraz fotele, komody i etażerki, stoliki kawowe czy szafy – to tylko parę propozycji z bogatego asortymentu producentów. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, warto dobrze się im przyjrzeć.

Drewno czy płyta?

Najlepiej, aby meble francuskie były wykonane z naturalnego drewna – to materiał szykowny i ponadczasowy, który także pięknie się starzeje. Niestety, drewno jest drogie i wymaga specjalnej pielęgnacji, ponieważ w przeciwnym przypadku może zacząć się wypaczać i pękać.

Właśnie dlatego wiele osób decyduje się dzisiaj na meble z płyt drewnopochodnych, na przykład MDF, które pokrywane są okleinami przypominającymi drewno naturalne. Są dzięki temu tańsze, łatwiejsze w pielęgnacji, ale też po bliższym przyjrzeniu się wyglądają nieco sztucznie. Gdy jednak nie możesz pozwolić sobie finansowo na meble drewniane, warto poszukać tych z płyty czy też z połączenia płyty i drewna, które najczęściej umieszczane jest na frontach.

Nowe czy z drugiej ręki?

Przy poszukiwaniach dobrych mebli francuskich często pojawia się też pytanie – czy lepiej kupić je jako nowe czy używane? Zasadniczo nowe meble francuskie nie są tanie, zwłaszcza wtedy, gdy mówimy o tych drewnianych, ponieważ te z płyty można kupić nierzadko o połowę taniej.

Gdy wobec tego szukasz mebli drewnianych, ale bez przepłacania, dobrym pomysłem może być kupno tych z drugiej ręki, na przykład ze sklepów z antykami, bazarów, ogłoszeń internetowych czy aukcji.

Wpisz do wyszukiwarki internetowej słowa „meble francuskie Warszawa”, aby zapoznać się z ofertami sklepów oferujących meble w stylu francuskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *