Olejek magnezowy i jego wszechstronne działanie

Czy niedobór minerałów i witamin można uzupełniać przez skórę? Okazuje się, że tak, a nawet badania dowodzą, że jest to znacznie skuteczniejsze niż stosowanie suplementów w formie tabletek. Przykładem jest olejek magnezowy, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób uzupełnimy brakujące pokłady magnezu.

 

Bardzo duży odsetek społeczeństwa zmaga się z problemem niedoboru magnezu, a jest to pierwiastek odgrywający ważną rolę w wielu funkcjach życiowych ludzkiego organizmu. Przyczyną występujących braków tego pierwiastka w naszym organizmie są: długo utrzymujący się stres, zanieczyszczenie środowiska, oddziaływanie metali ciężkich i duży wysiłek umysłowy.

 

Olejek magnezowy, a tabletki z magnezem

Olejek magnezowy ma bardzo dużą przewagę nad powszechnie znanymi tabletkami. Magnez wchłania się bezpośrednio przez skórę do wnętrza komórek w miejscu, w którym zostanie nałożony. W ten sposób pomijana jest długa droga przez układ trawienny, jaką musi pokonać tabletka przyjmowana doustnie. Po pierwsze olejek magnezowy działa szybciej, po drugie precyzyjnie w miejscu, w którym jest potrzebny, po trzecie skutecznie. W przypadku tabletek nie mamy gwarancji, że magnez się odpowiednio wchłonie.

 

Kto powinien stosować olejek magnezowy

Zalecany jest osobom mającym problemy z zasypianiem i cierpiącym na bezsenność. Sprawdza się również w okresie wzmożonej nauki, np. podczas sesji, przed maturą czy ważnym egzaminem. Służy osobom aktywnym, ponieważ skutecznie zmniejsza ból mięśni. Olejek magnezowy łagodzi stres i pozwala się wyciszyć i uspokoić. Jest on przeznaczony dla każdego – dla dzieci, osób aktywnych, intensywnie pracujących i w podeszłym wieku.

Olejek magnezowy możemy wmasować w ciało, szczególnie po wysiłku fizycznym, wcierając w bolące mięśnie. Przed snem stosujemy go na stopy lub dodajemy do relaksującej kąpieli.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *