Domena – jaką wybrać nazwę aby przyciągnąć klientów?

Domeny internetowe powinny być proste (jednowyrazowe) i łatwe do zapamiętania. Nie poleca się umieszczania w nich polskich znaków. Najpopularniejszym rozszerzeniem jest .pl, jednak gdy myśli się o działalności ogólnoświatowej, warto użyć końcówki .com. Nie opłaca się też rozdzielać nazwy domeny myślnikiem ani wpisywać tam słowa kluczowego.

Jakie cechy powinny mieć domeny internetowe?

Domena internetowa musi być przede wszystkim prosta do wymówienia i zapamiętania. Ważne też, aby była spójna z logiem firmy oraz pasowała do designu strony. Jeśli np. działalność specjalizuje się w ekologii, to nazwa powinna nawiązywać do treści ekologicznych oraz pasować do zielonego wystroju witryny. Domena musi sugerować też klientowi, z jakimi treściami będzie miał do czynienia. Dobrze prezentują się też witryny, których domeny składają się z oryginalnej nazwy, najlepiej jednowyrazowej. Internautom kojarzy się to z wieloletnim doświadczeniem na rynku internetowym. Natomiast większa liczba subdomen zwiększa profesjonalizm i przyciąga klientów.

Od kilku lat można też zakładać domeny z polskimi znakami, co dla niektórych może znacznie ułatwić znalezienie witryny. Jednak specjaliści od wizerunku sugerują, że najczęściej źle wpływa to na odbiór strony, ponieważ internauci są przyzwyczajeni do klasycznych domen. Co więcej klienci zagraniczni będą mieli większe problemy z dostaniem się na nią. Gdy firma zawiera w swojej nazwie polskie znaki, to warto zrobić taką subdomenę, aby można było trafić na tę witrynę za pomocą obu sposobów.

Końcówki domen – .pl, .com, .net, .gov, .org

Najczęściej używa się końcówek .pl, ponieważ są one najbardziej rozpowszechnione i stosunkowo tanie. Gdy natomiast klientami docelowymi są głównie ludzie z całego świata, warto zdecydować się na zakończenie .com. Inne popularne zakończenia domeny to:

  • .net – przeznaczone dla witryn skupiających się na działalności związanej z internetem;
  • .gov – skierowana do firm powiązanych z rządem;
  • .org – strony dla organizacji, instytucji charytatywnych oraz stowarzyszeń;
  • .edu – rozszerzenie dla witryn związanych z edukacją.

Jak założyć domenę pod SEO?

Największe wyświetlenia mają strony znajdujące się na pierwszej stronie wyszukiwarki. Tak więc należy zadbać o słowa kluczowe, które wpisują potencjalni klienci, aby znaleźć podobne witryny. Dzięki temu zrozumie się styl myślenia internautów. Najłatwiej sprawdzić to poprzez podpowiedzi Google do danego słowa. Specjaliści twierdzą jednak, że nie warto wpisywać słowa kluczowego w nazwie domeny, lecz podtytułach. Nie opłaca się również rozdzielanie myślnikiem nazwy strony, ponieważ to również obniża wskaźnik pozycjonowania oraz wygląda nieprofesjonalnie.

 

 

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *