Taniec z motylami – wędrówka po ludzkich tęsknotach

Powieść o różnych obliczach tęsknot. Za miłością, marzeniami, a nawet za prawdą. Niewątpliwie jest to powieść, stawiająca głównych bohaterów w obliczu życiowych zmian. Czytając „Taniec z motylami”, szybko integrujemy się z postaciami. Wnikanie w ich pragnienia staje się powoli naszym udziałem.

Główną bohaterką jest prawie czterdziestoletnia Zuzanna Starska, portrecistka o duszy artystki. Rodzinna tajemnica, zmienia w jej życiu praktycznie wszystko. Podążając za prawdą, na nowo odkrywa zapomniane wartości. Nowa rzeczywistość budzi w niej pokłady energii i ożywia skrywane gdzieś w głębi marzenia.

Nie jest to jednak powieść, która skupia się tylko i wyłącznie na odczuciach głównej bohaterki. Zuzanna otacza się niesamowitymi ludźmi, których łączą wspólne pragnienia i pasje. Bohaterowie ci są zupełnie odrębnymi osobowościami, o zróżnicowanym wieku i charakterze. Dzięki swoim ambicjom i talentom, stanowią niezwykłą kreację postaci.

W przedmowie autorka pisze:

„Taniec z motylami” to sentymentalna podróż, która dodatkowo dała mi możliwość obdarowania niektórych bohaterów cechami bliskich mi ludzi”.

To sprawia, iż postaci stają się prawdziwe, dzięki swoim żywym odzwierciedleniom.

Czytając powieść, każdy z nas oprócz Zuzy znajdzie innego bohatera, którego obdarzy wyjątkową sympatią. Poznajemy lekkoducha Grzegorza. Goniącą za marzeniami Miriam. Niewątpliwie subtelną Teresę, czy uroczo prawdziwą Joannę, która wprowadza niezwykłą świeżość wszędzie tam, gdzie się pojawia.

„Są w życiu takie osoby, o których mimo, iż odchodzą z naszego życia, zawsze pamiętamy i na samą myśl o nich zasypuje nas lawina wspomnień, dobrych wspomnień”.

„Dedykuje tę książkę tobie dziewczyno, z czerwoną walizką…”, napisała autorka. Czyżby właśnie w czerwonej walizce kryły się kolorowe motyle?

Lepiej smucić się i kochać, niż żyć bez miłości w weselu

http://autorzy365.pl/lepiej-smucic-sie-i-kochac-niz-zyc-bez-milosci-w-weselu_a5495

Jedno jest pewne „Taniec z motylami”, jest niewątpliwie powieścią, która nawołuje do tego, byśmy otworzyli, szczelnie schowane w walizkach marzenia. Powieścią, która ma na celu wywołać w czytelniku mnóstwo pozytywnych emocji i zasiać nadzieję na lepsze jutro. To książka, która pomoże pokonać głęboko drzemiące w nas lęki. Przestrzega przed rozpamiętywaniem przykrych życiowych doświadczeń. Uczy smakowania życia na nowo. Wreszcie to książka, która przekazuje odwieczną prawdę o tym, że w życiu nie należy rezygnować z siebie. Walczyć o marzenia, rozwijać pasje, które dodają naszemu życiu smaku.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788381190220″]

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *